Záštitu nad akcí převzala Liga otevřených mužů. Prosluněné odpoledne bylo naplněno soutěžemi a zábavou, zlatým hřebem bylo vystoupení improvizačního divadla Paleťáci z Pardubicka. Děti si se svým doprovodem zahrály na bubny, vystřelily krepové růže vzduchovkou, střílely z praku na balónky, kreslily na obličej, zápasily na pneumatikách, skákaly na trampolíně, házely podkovami na kůl, v neposlední řadě pak střílely šipky z foukačky a zahrály si geocaching.
„Tým dobrovolníků čítal třicet lidí. Díky jim, finanční spoluúčastí města Ústí nad Orlicí a sponzorům byla účast na Táta fesTu pro všechny zdarma. Během celého odpoledne přišlo na devadesát účastníků," bilancoval za organizátory Dan Dostrašil. Nej-mladším účastníkem byl před pár týdny narozený Šimonek Pinkas z Dobrouče. „Nejcizokrajnějším" účastníkem byla dobrovolnice Merlin Raev z estonského ostrova Saaremaa. „A nejvzácnějšími účastníky byli všichni tátové, řádní i neřádní, ale prostě tátové, kterým Den otců patří. Vážíme si vás a děkujeme vám," vzkázal Dan Dostrašil.

Festivalu pomohla společnost Provident

Oslava Dne otců se líbila nejen všem hostům, ale také návštěvníkům komunitního webu Pomahamesprovidentem.cz, kteří svými hlasy získali pro akci ústeckoorlických tatínků částku deset tisíc korun. Finanční podporu, kterou věnovala společnost Provident, využili organizátoři akce na nákup potřebného vybavení, úhradu cestového pro účinkující a pronájem atrakcí.