Daniel Dostrašil

DANIEL DOSTRAŠIL
správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.
Ten úvod zní jako začátek dobrého vtipu, budu sledovat Deník, abych se dozvěděl, jak to mezi pány politiky dopadne. Nesázel jsem ani jsem nekupoval losy, ale mnohokrát jsem dal hodně v sázku, ať už při jízdě autem (Tam se vejdu, to stihnu.), tak při práci kolem domu (Tahle větev mě snad unese.), při mé práci v církvi (Zkusím jim říct pravdu.), nebo ve vztazích (Tahle mi bude věrná celý život.) . Zatím mi to docela vychází.

Ludmila Marešová Kesselgruberová

LUDMILA MAREŠOVÁ KESSELGRUBEROVÁ
středoškolská učitelka, Česká Třebová
Nedávno jsem chtěla urychlit stavební práce na našem venkovském domku. Vsadila jsem se s manželem, že do zimy nedokončí rozestavěný dřevník. Dokončil. Bude mě to stát víkendový wellness pobyt, ale ať. Hlavně, že je hotovo.

Pavel Strnad

PAVEL STRNAD
ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky
Mé sázky v posledních mnoha letech lze souhrnně pojmenovat „Velká sázka o malé pivo", jen to pivo nebylo malé, ale sud. Několikrát jsem vyhrál a několikrát prohrál, takže, řečeno sázkařskou terminologií, „jsem na svejch". Upřímně: sázíme se o hlouposti a maskujeme tím žízeň. To sázka Babiše s Kalouskem je jiná liga, doufám, že to nevyzní do ztracena a jeden z nich bude platit. Něco mi říká, že ani jednomu by to finančně nijak neublížilo…

Hana Chvátilová

HANA CHVÁTILOVÁ
ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk
Když se v 6 letech vsadíte o 10 kuliček, je to velká sázka a výhra pro vás znamená mnoho. Později se vsadíte o pusu kamaráda a zase je cena velmi vysoká. Sázení mě vždy bavilo, ale jen v momentech, kdy jsem si byla jistá výhrou. Samozřejmě, že jsem vždycky nevyhrála. Musím však přiznat, že vsázení našich politiků (ať už se jedná o cokoli) mě opravdu nebaví.

Martin Vídenský

MARTIN VÍDENSKÝ
vlakvedoucí osobních vlaků, básník, Letohrad
Já se ze zásady nesázím, a když, tak jen z legrace. To, co si ovšem dovolili výše jmenovaní politici, považuji za dechberoucí nehoráznost a výsměšný plivanec do tváří obyčejných lidí a daňových poplatníků. To by se snad mělo trestat! Nyní se ale klidně vsadím, že to těm hulvátům hladce projde a utvrdí je to v jejich nedotknutelnosti…