DANIEL DOSTRAŠIL
správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.
Dan Dostrašil
Mám rád místní křapáče, choceňský jogurt, lanškrounské pečivo, mléko ze „železné krávy" od místních zemědělců… a samozřejmě ústeckoorlické palačinky!

LUDMILA MAREŠOVÁ KESSELGRUBEROVÁ
středoškolská učitelka, Česká Třebová
Ludmila Marešová Kesselgruberová
Mám moc ráda pokrmy z brambor – placky všeho druhu, slané i sladké, včetně jabkanců. A když se zapíjejí českotřebovským Faltusem, tak to je pak skutečná pochoutka. A to nejen regionální!

PAVEL STRNAD
ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky
Pavel Strnad
O prázdninách jsem v jedné vesnické hospodě u Jaroměře jedl pavlišovský řízek, tedy vepřový řízek s knedlíkem a se zelím. Nebylo to špatné. Často také jezdíváme do Hořic a to se neobejde bez hořických trubiček, musí to ovšem být ty pravé, vyrobené jedině v závodě Válcovny trub Hořice (vtípek vypůjčený od Ivana Mládka). Je ale jasné, že mojí nejoblíbenější regionální potravinou je Šerák z Hanušovic – po tom se můžu doslova utlouct!

HANA CHVÁTILOVÁ
ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk
Hana Chvátilová
Moje babička dělávala strouhanec alias „barches". Je také z brambor, ale na rozdíl od třebovských jabkanců ze syrových. Základní recept se neliší od slaného těsta na bramboráky, vynechá se však koření a česnek. Na hodně vymazaný plech se nanese těsto, pokryje nakrájenými jablky nebo švestkami. Pak se pocukruje a posype skořicí a v troubě poctivě upeče. Rychlé, zdravé, levné a skvělé. Zkrátka – od babičky.

MARTIN VÍDENSKÝ
vlakvedoucí osobních vlaků, básník, Letohrad
Martin Vídenský, básník z Letohradu, na vrcholu slovenského Velkého Choče (snímek z letošního září).
Kdo mě aspoň trošku zná, ví, že jsem nejen velký gurmán, ale i gurmet. Jsem prostě labužník, nejsem líný se dobře najíst a vše si umím náležitě vychutnat. K mým nejoblíbenějším regionálním jídlům a pochoutkám patří krkonošské kyselo, Olomoucké tvarůžky, Hořické trubičky a valašské frgále. A abych nechodil daleko, pochutnám si i na Pardubickém perníku.
Jako správný Čech si umím vychutnat doušek (i několik doušků) zlatavého moku, a protože jsem z Letohradu, rád se osvěžím naším Jelenem.