Dan Dostrašil

DANIEL DOSTRAŠIL
správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.
Díky za příjemnou víkendovou otázku. Nejprve na co bych rád zapomněl: na hromadu účtenek a faktur, které musím zpracovat do přehledného účetnictví – celé léto to úspěšně odkládám. A co mi udělalo radost? Padesát tisíc pilných malých stvoření –  včelstvo, o které se s dětmi z kluku KAMIN od letoška staráme. V červnu jsme jim v hylvátské klubovně vymalovali úly a pak jsme dostali od místních včelařů královnu s malou družinou. Během léta včelí společenstvo zesílilo, vytvořilo si zásoby na zimu a příští rok, doufáme, bude med i pro nás.

Ludmila Marešová Kesselgruberová

LUDMILA MAREŠOVÁ
KESSELGRUBEROVÁ
středoškolská učitelka, Česká Třebová
Protože pracuji ve školství, rozradostní mě prázdniny zejména tím, že nastanou. A když  pak končí, je to vždycky velká, byť neodvratná rána. Letos tomu nebylo jinak.

Pavel Strnad

PAVEL STRNAD
ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky
Zdravím čtenáře Orlického deníku a doufám, že se jim prázdniny a dovolené vydařily podle jejich představ. Já jsem se radoval z počasí, které bylo slunečné při všech venkovních akcích, které jsem pořádal, a také z jejich návštěvnosti. Dovolená byla skvělá, navštívili jsme mj. Dubrovnik, což jsme nějaký čas plánovali a letos se to podařilo. Následná cesta po jižní Moravě nás utvrdila v tom, co víme dlouho: víno je výborné, ale pivo je pivo… Což také souvisí s druhou částí otázky – na vše, co by snad mohlo být nepříjemné, jsme do rána zapomněli!

Hana Chvátilová

HANA CHVÁTILOVÁ
ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk
Mnoho týdnů prožitých aktivně doma i v zahraničí s vnoučaty. A hlavně fakt, že o zážitky s babičkou a dědou stojí a plánují je i pro příští léto. A protože jsem se letos dokázala skutečně odstřihnout od politiky na všech úrovních, nemám žádný negativní zážitek. Až si závidím!

Martin Vídenský, básník z Letohradu, na vrcholu slovenského Velkého Choče (snímek z letošního září).

MARTIN VÍDENSKÝ
vlakvedoucí osobních vlaků, básník, Letohrad
O prázdninách mi udělalo radost hned několik věcí. Určitě mohu jmenovat romantický výlet s přítelkyní na zámek Nové Hrady, povedený sjezd s kamarády na koloběžkách a na bicyklech z Ramzové do Letohradu, křest Almanachu české poezie v Praze a vydařené autorské čtení na festivalu Police plná poezie v Polici nad Metují. Jako negativum vnímám brzký příchod podzimního počasí a neklid východně od našich hranic.

A jak  jste na tom vy?  Napište  do diskuze