Dan Dostrašil

Daniel Dostrašil
správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.
Na setkání s panem prezidentem jsem dostal pozvánku z ústecké radnice, čehož si vážím, ale mám závazky s mládežníky na festivalu Jičín – město pohádky. Už jsem se zúčastnil dvou setkání s panem Zemanem v předchozích dvou letech a pozorně jsem sledoval jeho slova a skutky. Nebyl mým prezidentským kandidátem, přestože mi imponuje jeho otevřená podpora státu Izrael. Prezidentská cesta do našeho kraje může pomoci, to jsem si jist. Veřejně se znovu otevřou bolesti i nevyužité příležitosti našich měst, které často dřímou bez povšimnutí – ledy se mohou pohnout. Moc nám to všem přeju!

Hana Chvátilová

Hana Chvátilová
ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk
Kontakt prezidenta s regiony a lidmi v nich považuji za důležitý a myslím, že by každý osvícený „panovník" měl tyto spanilé jízdy podnikat. V případě Miloše Zemana bych si příležitost setkání ovšem nechala ujít. A ráda.

Ludmila Marešová Kesselgruberová

Ludmila Marešová Kesselgruberová
středoškolská učitelka, Česká Třebová
I jako člověk, i jako zlatý hmyz bych o živý kontakt stála, a to hlavně kvůli upřesnění názoru na lidský rozměr pana prezidenta, když ten politický je celkem známý. Smysl podobných setkání nepřeceňuji. I králové občas zašli mezi lid, ne že by je zvlášť zajímal, ale protože ho prostě potřebovali. A mnohým se asi taky líbilo sklánět se blahosklonně ze svých mocenských výšin k plebsu.

Pavel Strnad

Pavel Strnad
ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky
Zdravím po prázdninách čtenáře Orlického deníku. I když jsem přiměřeně zvídavý a navíc také dost zvědavý, zlatou muškou bych být nechtěl, opravdu nemusím být všude. Navíc se v zákulisí jistě bude hodně kouřit a to mi jako bývalému kuřákovi nedělá dobře. Obecně ale nepochybuji o významu prezidentských cest, jen doufám, že tato se nepromění v předvolební tour SPOZ.

Martin Vídenský, básník z Letohradu, na vrcholu slovenského Velkého Choče (snímek z letošního září).

Martin Vídenský
vlakvedoucí osobních vlaků, básník, Letohrad
Miloš Zeman je prvním českým prezidentem, který vzešel z přímé volby, a proto jeho vyjížďky mezi lid považuji za logické. Já osobně se těchto upovídaných masovek neúčastním. Svůj volný čas se snažím trávit poněkud poetičtěji. Ve středu 11. září se tomu ale asi nevyhnu.
V odpoledních hodinách budu v jedné kavárně na Pernštýnském náměstí v Pardubicích na schůzi výboru Střediska východočeských spisovatelů. Trochu se obávám, že naši debatu budou přehlušovat rozvážně pronášená moudra z náměstí. Možná bude nejlepší, když si zalezu někam do kouta, v klidu budu sosat točenou zrzečku s pěnou a pak se s malou muškou v tichosti odpotácím…

A co vy? Napište svůj názor do diskuze!