DANIEL DOSTRAŠIL, správce sboru jednoty bratrské, Ústí nad Orlicí:
Základem společnosti je stále rodina. A ta nemůže fungovat distančně. Ač se teď nemůže létat letadlem na dovolenou, nejdůležitější cestou zůstává cesta do dětského pokoje, na návštěvu k mamince a na rande s životním partnerem. Je zajímavé, že chceme létat na Mars, ale často nenacházíme cestu ke své vlastní duši. Internet je šidítko, které nám dává pocit, že jsme bohové - vševědoucí, všudypřítomní. Ale co když nám stovky přátel na síti berou čas na naše nejbližší – ve stejné domácnosti.

HANA CHVÁTILOVÁ, ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk:
Manželovy narozeniny, které slavíme s celou širokou rodinou vždy 27. prosince. On-line gratulace, on-line dárky, on-line cukroví a on-line slivovice? Nemožné.

FRANTIŠEK TEICHMANN, středoškolský učitel biologie,Lanškroun:
Tato, řekl bych až filozofická otázka, ve mně probouzí nejednu fantazii. Ano, obávám se, že skrze web lze dnes provozovat leccos. Ale něco fakt naštěstí nejde. Třeba se najíst, porodit dítě, pohladit psa nebo skočit do vody.

PAVEL STRNAD, ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky:
Postel. Hospoda. Kostel. A pochopitelně kino, divadlo, koncerty, výstavy - představit si dovedu, ale nechci.

MAREK ŠNAJDAR, zdravotník a náčelník Spolku přátel vzduchoplavby, Letohrad:
S tím, jak se blíží prosinec, se začínám bát o průběh jedné z nejvýznamnějších tradičních akcí roku. Vůbec si neumím představit, že Dobrému eSPéVákovi nepopřeje na Doletné náčelník Spolku přátel vzduchoplavby osobně.