V rodině na Žambersku ale policisté nezasahovali poprvé. Domácí násilí, které přetrvává již od podzimu loňského roku, je podporováno partnerovou konzumací alkoholu. Třiačtyřicetiletého muže policisté vykázali ze společného bytu a případem se nadále zabývají. Na Vysokomýtsku napadá muž svoji ženu již přibližně půl roku. Intenzita útoků se v poslední době stupňuje. Většině z nich jsou ale přítomny i jejich dvě nezletilé děti. I 34letého manžela policisté ze společného obydlí vykázali a informovali pracovníky Intervenčního centra Pardubice a Orgán sociálně právní ochrany dítěte Vysoké Mýto.

Do rodiny na Choceňsku byli policisté přivoláni v neděli v devět hodin večer. I v této rodině došlo na rány a křik, vše umocněné partnerovou konzumací alkoholu. Čtyřiačtyřicetiletý druh při orientační dechové zkoušce nadýchal více než 1,8 promile alkoholu. To, že z bytu je slyšet křik poměrně často, potvrdili i sousedé.

Všemi případy se policisté nadále zabývají. Letos policisté podobné případy řešili už na Žambersku, Českotřebovsku a Králicku.

(si, zr)