Vysloveně jarní slunce, prakticky pořád jasno a teploty stoupající až ke 12 stupňům. Takový bude začínající víkend.

Obleva zatím ale není tak výrazná, aby lyžaři přišli o své radovánky. Jezdit se bude všude, v provozu jsou i níže položené sjezdovky Peklák a Přívrat u České Třebové nebo v Hluboké u Trhové Kamenice na Chrudimsku.

Právě Peklák však odpískal plánované pondělní veřejné závody v obřím slalomu.

„Je nám to moc líto, ale na připravovaný veřejný závod v obřím slalomu nejsme schopni závodníkům vzhledem k počasí zajistit regulérní a bezpečné podmínky, a proto jsme se rozhodli závod zrušit. Děkujeme za pochopení, v příští sezóně to zkusíme znovu,“ vzkázali organizátoři fanouškům.

Klasický provoz areálu však bude zachován. Lyžařům se však vyplatí přivstat, dokud je svah pěkně „utažený“.

Naproti tomu v Hlinsku nedělní závody nezrušili, bude kvůli nim dopoledne zavřený červený svah s dvoukotvou a areál je jinak v plném provozu. Stejně tak i další střediska na Vysočině jako Polička či zmíněná Hluboká. Sněhu je všude zatím skutečně dost, ale při takřka jarním slunci bude mokrý a těžký.

Výše položené areály v Orlických horách, na Králickém Sněžníku a především pak v Krkonoších obleva tolik trápit nebude, slunce si ale návštěvních hor užijí stejně. Všude je kolem 90 centimetrů sněhu. Podobně je na tom například Skirezort Buková hora.