Zeditováno podle tiskových zpráv radnice ÚO a Pardubického kraje

V nové budově budou umístěny učebny, dílny, ateliéry a potřebné zázemí pro výuku uměleckých oborů textilní výtvarnictví, užitná fotografie a média, průmyslový design, modelářství a návrhářství oděvů, grafický design a pro obor obalová technika. Součástí budou i dvě počítačové učebny. Ostatní učebny školy zůstanou v areálu v Zahradní ulici.

Projektová dokumentace stavby je ke stažení ZDE

„Za projektem ateliéry naší uměleckoprůmyslové školy jsou hodiny a hodiny tvrdé práce, složitých majetkoprávních jednání a příprav. Jedná se pro tuto chvíli o největší krajský projekt v oblasti školství a i podle zástupců ministerstva pro místní rozvoj se jedná o příkladný záměr na revitalizaci brownfieldu, za což se sluší poděkovat také vedení Ústí nad Orlicí, které nám po celou dobu bylo silným partnerem," uvedl hejtman Martin Netolický.

Úsek připravované dálnice D35 Džbánov - Litomyšl, 19. 5. 2024
Naposledy zelená louka. Podívejte se z dronu na budoucí D35 z Mýta do Litomyšle

Díky pozitivnímu vývoji na stavebním trhu se podle něj podařilo celou stavbu vysoutěžit výrazně lépe, než byla původní předpokládaná hodnota. "Celkově se pohybujeme na částce 180 milionů korun včetně vybavení a služeb jako autorský dozor a technický dozor investora. Samostatná stavba vychází na přibližně 140 milionů korun,“ uvedl hejtman. Stavba by měla být dokončena před vánočními svátky roku 2025.

Novostavba ateliérů nahradí stávající prostory školy ve Špindlerově ulici.

„Uměleckoprůmyslová škola v Ústí nad Orlicí je z krajského pohledu unikátní a především spádová nejen pro náš kraj. Proto chceme posunout zázemí do podmínek 21. století, jelikož si to žáci, ale i pedagogové zaslouží. V nové budově budou umístěny učebny, dílny, ateliéry a potřebné zázemí pro výuku uměleckých oborů textilní výtvarnictví, užitná fotografie a média, průmyslový design, modelářství a návrhářství oděvů, grafický design a pro obor obalová technika. Součástí budou i dvě počítačové učebny. Ostatní učebny školy zůstanou v areálu v Zahradní ulici,“ popsal projekt krajský radní pro oblast školství Josef Kozel.