Nabídka kurzů
www.holmes-english.cz
737 744 975
HOLMES ENGLISH NABÍZÍ:

- kurzy pro skupiny i jednotlivce s českými lektory i rodilými mluvčími
- firemní kurzy
- kurzy v MŠ i ZŠ
- příprava na maturitu
- příprava na Cambridge certifikát KET, PET, FCE, CAE
- konverzační kurzy s rodilými mluvčími
- letní kurzy a tábory
- doučování
- kvalitní výuku
- přátelskou atmosféru
- moderní učebny v centru města
- zajištění učebních materiálů se slevou

KURZY ANGLIČTINY:
– pro předškolní děti
- ZŠ a střední školy
- pomaturitní kurz
- kurzy pro dospělé
- pro firmy
- akreditované kurzy
- letní kurzy a tábory

DALŠÍ JAZYKY:
- Kurzy francouzštiny, španělštiny, ruštiny a němčiny pro začátečníky i pokročilé.
- Kurzy francouzštiny, španělštiny a ruštiny i s rodilým mluvčím.

JAZYKOVÉ UČEBNY:
– Ústí nad Orlicí,
– Základní škola Habrmanova Česká Třebová,
– ZŠ A. Jiráska Lanškroun

close Manželé Holmesovi zoom_in Když dětem nejde cizí jazyk, často nad tím mávneme rukou s tím, že „na to prostě nemá buňky". Jak to ale je ve skutečnosti? Může se cizí jazyk naučit každé dítě a záleží jen na volbě vhodných metod? Nebo na těch „buňkách" něco je?
Geny rozhodně hrají velkou roli v tom, jak kvalitně je možné se cizí jazyk naučit, a to je potřeba respektovat. My však v naší škole považujeme za nejdůležitější děti zaujmout a ukázat jim, že studium jazyka není až takový problém a hlavně žádná nuda. Snažíme se, aby naše výuka byla velmi kreativní, zábavná, zajímavá, přátelská a děti bavila.

Bilingvní rodiny dnes nejsou výjimkou. Jsou pro děti z pohledu přirozeného přijetí cizího jazyka spíš výhodou? Nebo se může stát, že se jim oba jazyky „pomotají"?
Bilingvní komunikace v rodinách je obrovská výhoda. Jelikož i naše rodina takto funguje, vím o čem mluvím. Od narození hovoříme doma anglicky i česky a nikdy se nestalo, že by s tím měly děti problém a nějak se jim to pletlo dohromady. Z jednoho jazyka plynule přecházejí do druhého. Je to naprosto přirozené.

Od dětí k jejich nejvzdálenější věkové kategorii, tedy k seniorům. U mnoha odvětví se říká, že nikdy není pozdě začít. Jak je to s učením se cizímu jazyku?
Na studium cizích jazyků opravdu není nikdy pozdě. Je vědecky ověřeno, že to pomáhá oddalovat problémy s pamětí, a doporučuje se tímto způsobem mozek procvičovat. Je to o tom chtít, mít motivaci a chuť se naučit něco nového. V naší škole probíhají kurzy i pro starší věkové kategorie. Studenti se scházejí pravidelně každý týden, protože je to baví, našli nový koníček, užijí si legraci a navíc procvičují paměť.

Když jsme u těchto věkových kategorií, jaké věkové spektrum se vzdělává ve vaší jazykové škole?
V Holmes English se vzdělávají studenti ve věkové kategorii 3 – 100 let. :-)

Maturity jsou v plném proudu, měli jste před jejich zahájením víc práce? Obraceli se na vás studenti častěji a naléhavěji? Dá se shrnout, co středoškolákům nejčastěji v angličtině dělá problémy?
Každý rok pomáháme studentům s přípravami na maturitu. Někteří potřebují pomoct se rozmluvit, někteří si chtějí procvičit psaní slohů. Další studenti chtějí třeba jenom prozkoušet z maturitních témat, ale většina z nich si potřebuje udělat znovu pořádek v celé gramatice. Je však velmi důležité nenechat to na poslední chvíli a přihlásit se včas.

Ne každý student napoprvé uspěje u přijímacích zkoušek na vysokou školu. Rok po maturitě je určitě vhodné naplnit zdokonalením cizího jazyka. Nabízíte kurzy „šité na míru" této kategorii?
Holmes English je akreditovanou školou, která nabízí studentům, kteří se nedostali na vysokou školu nebo chtějí mít studijní pauzu, denní pomaturitní studium angličtiny. Výuka probíhá po celý školní rok a je opravdu velmi intenzivní a navíc obohacená o konverzace s rodilým mluvčím. Studenti se zdokonalí o dvě znalostní úrovně za rok. Je to opravdu velmi dobrá investice.

V rozvoji cizího jazyka mnohým lidem brání ostych, i když znají gramatiku a mají slovní zásobu, stydí se konverzovat. Daří se vám tuto bariéru prolomit? A jak jsou vlastně třeba takoví Američané nebo Britové tolerantní k chybičkám, které se vloudí?
Cizí jazyk je o tom ho používat. Většina Američanů a Britů žádný jiný jazyk neovládá a velmi oceňují, že se s nimi snažíte domluvit, a na nějaké chyby vůbec nekoukají. Není tedy vůbec důvod se ostýchat. Naše lekce jsou postavené hlavně na konverzaci. Snažíme se u studentů povzbudit jejich sebevědomí, aby uměli svých schopností využít.

Ráda bych se pozastavila u vašich metod. Máte nějak zásadně jiné metody než české školství? Co považujete za stěžejní v práci se studenty všech věkových kategorií?
Nepoužíváme zásadně odlišné metody výuky, ale jak jsem již zmínila, je velmi důležité studentům ukázat, že naučit se cizí jazyk je zábava. Chceme, aby se na hodiny těšili. Je tedy pro nás prioritou, aby lekce byly kvalitní a zajímavé. Využíváme nejrůznějších materiálů – učebnice, gramatiky, poslechy, hry, různé aktivity, internet, Montessori prvky…, ale hlavně je kladen důraz na konverzaci, která v hodině převažuje. Velmi důležitým prvkem je také přátelská atmosféra.

Vyplňujete mezery tam, kde je potřeba něco dohnat, nabízíte nadstavbu tam, kde je na čem stavět, vzděláváte ty, kdo cizí jazyk potřebují například v práci… Čím dalším jsou lidé motivovaní k vám přijít?
V naší škole jsme připraveni na cokoliv. Pomáháme těm, kteří mají s jazyky problémy, ale vzděláváme i ty, kteří chtějí být lepší. Nabízíme všeobecné kurzy, skupinové i individuální, obchodní i technickou angličtinu, konverzaci s rodilými mluvčími, zajišťujeme firemní kurzy, připravujeme na Cambridge certifikáty, pořádáme letní tábory… Jsme schopni připravit jakýkoliv typ kurzu.

Obrovskou výhodou vaší jazykové školy je, že disponuje rodilými mluvčími. Jak si u nich ověřujete, že budou dobrými učiteli? A jaký je o kurzy s nimi zájem?
V současné době máme několik rodilých mluvčích a o jejich kurzy je velký zájem. Jejich kvality si ověřujeme při osobním jednání, kde jim klademe mnoho otázek a musí nám předvést ukázkovou lekci. Snažíme se vybírat všechny lektory, nejenom rodilé mluvčí, podle schopnosti umět učit, ale i na základě charakterových vlastností. Je pro nás velmi důležité, aby výuka byla kvalitní a zároveň probíhala v přátelské atmosféře. Jelikož se naše škola každým rokem rozšiřuje, hledáme neustále vhodné lektory a lektorky, kteří by posílili náš tým.

Nabízíte také kurzy španělštiny, francouzštiny, ruštiny a němčiny. Jaká je „hitparáda" těchto jazyků – o který je největší zájem? Uvažujete o nějakém dalším cizím jazyku?
Holmes English nabízí kromě angličtiny i další jazyky. Největší zájem je v současné době o němčinu, ale i ruštinu. O dalším jazyku zatím neuvažujeme. Máme však spousty nových nápadů, které chceme postupně realizovat a tím rozšířit nabídku pro klienty.

Blíží se léto a prázdniny. Nabídnete opět tábory pro děti? Na co se letos mohou těšit?
Letos proběhne opět letní anglický tábor pro děti 6 – 15 let. Tento rok je téma tábora „Prehistoric time", tedy Cesta do pravěku. Budeme se snažit dětem co nejlépe přiblížit život v této době. Děti si prakticky vyzkouší, jak lidé žili, co vyráběli, jedli, jak lovili zvěř, bavili se u ohně. A kromě toho samozřejmě bude probíhat i výuka zábavné angličtiny. Na táboře je s námi i rodilý mluvčí, takže děti přijdou s jazykem do styku denně. Děti bude čekat také nejedno překvapení. Poslední týden v srpnu organizujeme příměstský tábor s angličtinou v Ústí nad Orlicí. Je to týden plný veselé angličtiny, spousty her, aktivit a dvou celodenních výletů. Myslím, že se děti mají opravdu na co těšit a my se už moc těšíme na ně.