Charitativní turnaj podporuje Základní školu speciální v Neratově, jež pečuje o děti s postižením. Hlavní organizátor Martin Motyčka už nyní čtyři dny před turnajem získal od štědrých sponzorů více jak 100 000 Kč, a to zdaleka nemusí být konečná částka! Turnaj se jako vždy ponese v přátelské atmosféře zajímavých hokejbalových duelů, která vyvrcholí předáním šeku žákům a paní ředitelce Základní školy speciální Neratov Bronislavě Havlíkové.

Letošní sbírka půjde na vybavení nové školy!

Sbírka z Veterán Cupu půjde na více než dobré účely, protože se v Neratově bude budovat nové zázemí pro děti. „Letošní sbírku bychom rádi věnovali na vybavení nové školy, kterou se budeme tento rok snažit začít stavět, možná i dostavět, protože vlastně momentálně prostory, v nichž sídlíme, jsou v obecní škole, kde máme pronajaté první patro. Prostory tak pro nás zcela nejsou bezbariérové a vyhovující,“ upozorňuje ředitelka školy Bronislava Havlíková. „Prostory jsou tudíž malé. Za pomoci nadací, zřizovatele, sponzorů apod. se snažíme sehnat peníze na výstavbu nové školy, která by měla být v přízemní budově, tedy absolutně přizpůsobená naším dětem. Bude bezbariérová, ve sprchách bychom měli mít zvedáky pro imobilní děti. Doufám, že se nám to podaří, ale právě jí budeme potřebovat vybavit,“ přeje si paní ředitelka, která s dětmi opět po roce na turnaj dorazí.

Účastníci turnaje v podobě zkušených hokejbalistů a fanoušků se mohou těšit na překvapení. „Děti připravují něco speciálního, ale asi bych to prozrazovat neměla. S Martinem Motyčkou jsme se domluvili na něčem maličkém, co jsme schopni s dětmi přivést a obdarovat, nebo ukázat. Malé překvapení je pro účastníky turnaje připraveno. Moc se těšíme!“ nemůže se dočkat ředitelka Základní školy speciální Neratov, Bronislava Havlíková.

Program VETERÁN CUP 2019:

10:00 – 10:45 Stará garda Letohrad vs. Stará garda Polička

10:55 – 11:40 Letohrad Boys vs. Olympia Hradec Králové

12:00 – 12:45 Olympia Hradec Králové vs. Stará garda Polička

12:55 – 13:40 Stará garda Letohrad vs. Letohrad Boys

14:00 – 14:45 Stará garda Letohrad vs. Olympia Hradec Králové

14:55 – 15:40 Letohrad Boys vs. Stará garda Polička

16:00 Vyhlášení výsledků a předání šeku Základní škole speciální Neratov

(fč, zr)