Zazní na něm informace o připravované druhé elektronické aukci, která lidem umožní snižovat náklady za elektřinu a plyn, ale nově také o e-aukci na telekomunikační služby. „Součástí podzimního setkání budou i informace, které se týkají projektu rekonstrukce kanalizace, ze- jména postup prací na opravách chodníků a komunikací, zazní stručná informace o dalším průběhu stavebních prací na železničním koridoru. V příštím roce nás zejména čeká výluka na hlavním železničním nádraží. Bude připravena také první komplexní vstupní informace o připravovaném parkovacím systému ve městě, který bychom rádi uvedli v život v dubnu, květnu příštího roku. Společnost Tepvos bude připravena tento projekt prezentovat," uvedl k tématům, která se budou na setkání probírat, starosta Petr Hájek.
Na některých místech v Ústí se již za parkování platí, mezi nově zpoplatněné lokality má patřit parkoviště u dětské polikliniky, parkoviště u nemocnice, ulice Smetanova nebo prostor u Galenu. Ceník bude ještě předmětem diskuze. Podle starosty přistupuje město ke zpoplatnění parkování z důvodu nutnosti regulovat „dopravu v klidu". „Zvýhodněno bude krátkodobé stání v prostoru u nemocnice nebo u Galenu, diskutujeme o prvních třiceti minutách zdarma, dále o první hodině za symbolický poplatek, tak aby nebyl znevýhodněn ten uživatel parkoviště, který jde třeba k lékaři," nastínil pravidla, podle kterých se bude ceník tvořit, ústecký starosta. Nevýhodné se tak stane parkování na nově zpoplatněných místech pro ty, kteří zde odstavují vozidla kvůli svému zaměstnání. Tito řidiči mohou využívat parkovací plochy v areálu bývalé Perly 01, které jsou zdarma. Po demolici nevyužívaných objektů zde vzniklo zhruba sedmdesát nových parkovacích míst.
Na ožehavé téma chce vedení města ještě uspořádat speciální besedu. „Máme připravený scénář jednotlivých kroků, kdy a jak budeme městský parkovací systém lidem vysvětlovat. Vyvolá určitou nevoli, na druhou stranu je potřeba ´dopravu v klidu´ regulovat, protože situace ve městě je již neúnosná," dodal Petr Hájek.