Letos byla schválena závazná vyhláška o zákazu provozování sázkových her, loterií a jiných podobných her na celém území města, do ulic vyšli dva romští asistenti prevence kriminality a nyní byl uveden do provozu nový kamerový systém.

Střeží náměstí i problémové herny

Čtyři kamery mají sloužit jako prevence kriminality i jako nástroj pro případné vyhledávání pachatelů. „Obrazy z kamerového systému vidí nejen městská, ale také státní policie. Obě složky tak mohou rychle reagovat na případné problémy. Kamery jsou umístěny například na náměstí nebo v blízkosti heren, kde se shromažďují lidé, se kterými bývají nepříjemnosti," uvedl starosta Miloslav Soušek. Jedna kamera je umístěna na rohu budovy městského úřadu na náměstí Přemysla Otakara II., druhá na rohu hotelu Tejnora, třetí u parčíku u Městského klubu a čtvrtá na okraji sídliště Družba.

Když vyjde dotace, přibudou další

Umístění čtyř kamer je první etapou, stálo milion korun. Náklady asi z pětaosmdesáti procent pokryla dotace ministerstva vnitra. Právě Mýto v Pardubickém kraji získalo nejvyšší sumu, a to 853 tisíce korun. Do budoucna by město mělo monitorovat až šestnáct kamer.
Městští strážníci si od nových pomocníků slibují zlepšení bezpečnosti. „Určitě dojde k vylepšení v místech, kde docházelo k narušování veřejného pořádku a podobně," řekl Jaromír Antl.  (čtk, miš)