Od konce března žáci a děti školy připravovali v hodinách výtvarné výchovy a světu práce výrobky na tradiční velikonoční výstavu. Základem většiny výrobků byly odpadové materiály, papír a přírodní materiál. Děti z mateřské školy vyráběly z PET lahví a proutí čarodějnice, lepily vajíčka a vystřihávaly a zdobily zajíčky a slepičky. Žáci 1. stupně využili z PET lahví víčka a zdobily jimi kelímky, do těchto misek pak vytvořili květiny. Nechyběli ani tradiční zajíčci, slepičky a různě zdobená vajíčka. Žáci 4. a 5. ročníku osázeli dřevěné přepravky na ovoce jarními sazenicemi. Malí kuchtíci vystavovali upečeného beránka a zajíčky z piškotů. Šikulkové nám předvedli, jak pěkné věci se dají vyrobit ze sádry. Na druhém stupni vznikly různě nazdobené tvary vytvořené z proutí a klacíků – hnízdečka, pyramidy, tašky, mosty i květináče a talíře z prutů měly několik různých podob. Několik prací, které vznikly na vánoční výstavu, jsme malými úpravami přeměnili na velikonoční aranžmá. Z kamenů vznikly kačenky a ze sena vznikly naaranžované slepice. Kroužek výtvarných technik vystavoval ohrádky z klacíků, květinky z lentilek a windows barev.
Návštěvníci měli možnost během prohlídky navštívit školní kavárničku, kde kromě nápojů a tradičních věnečků děvčata nabízela další sladké i slané dobrůtky.
Opět jsme vytvořili spoustu nových výrobků a velice nás těšilo poděkování od návštěvníků nejen za výstavu a občerstvení, ale i za ocenění, jak dokážeme využít některé materiály.

Žáci ZŠ a MŠ Damníkov