V úterý od 10 do 17 hodin své dveře s programem „Den, jak má být“ otevře ústecká sociálně terapeutická dílna Cedr. Ve čtvrtek přivítají veřejnost na dni otevřených dveří v Centru sociálních služeb v Lanškrouně, kde chystají bohatý program. Domov pod hradem Žampach v pátek představí novou službu a objekt Na Výsluní, který je po rekonstrukci.

Dobříkov zavedl mobilní rozhlas

Dobříkov - Důležité informace rychle a pohodlně. Tím se inspirovali Dobříkovští, kteří občanům zavádí novou službu: mobilní rozhlas. Jak stojí na Facebooku obce, informovat budou pomocí sms, hlasových zpráv, e-mailu či zpráv do aplikace, a to nejen o důležitých aktualitách, jako jsou upozornění na odstávky energií, čištění ulic a podobně, ale i o kulturních akcích. Mobilní rozhlas využívají od loňska i v České Třebové, pomocí sms zpráv informují obyvatele i v Sopotnici, Letohradu či Chocni.

Výletníky vozily historické vlaky

Králicko - Téměř tři a půl tisíce lidí svezl historický vlak Králický Sněžník, který v létě každou sobotu vozil výletníky z České Třebové do Hanušovic a zpět. Zájem cestujících je pro Pardubický kraj argumentem, aby ve spolupráci s Českými drahami připravil v příštím roce i čtvrtý ročník nostalgických jízd. Podle hejtmana Martina Netolického propagují jedinečnou oblast Králicka. „Ukazuje se, že rozhodnutí vrátit na koleje historická železniční vozidla v pravidelných časech bylo správné. V letošním roce jsme využili nejdelší trasu ze všech ročníků, jelikož bylo po dokončení rekonstrukce možné znovu využít i stanici Hanušovice v sousedním Olomouckém kraji,“ bilancoval hejtman. Novinkou byl letos pozdější odjezd vlaku při vojensko-historické akci Cihelna, aby si ji výletníci mohli více užít, pokud se chtějí vrátit zpět párou. V čele historických vlaků se střídaly různé tipy lokomotiv, parní i jedna motorová.