Ve čtvrtek o tom na Facebooku informovalo Sdružení pro Letohradsko. Volné pozemky nabízí město Letohrad, nachází se na stráni orientované na jih. Počítá se tu s výstavbou nejen rodinných, ale i řadových a bytových domů. První etapa zasíťování pozemků Nad Bažantnicí finišuje, o prázdninách tu začnou první stavebníci stavět rodinné domy.

Malíře připomíná chalupa v Kozlově

Česká Třebová - Také dnes má otevřeno chaloupka Maxe Švabinského v Kozlově. Expozice uvnitř připomíná jeho pobyty v Kozlově a životní osudy členů rodiny Vejrychovy. Kozlovská krajina, rázovití obyvatelé i samotné stavení natolik oslovili a umělecky inspirovali Švabinského, že se dnes mluví o jeho „kozlovském období“. Zájemci o prohlídku mohou chaloupku navštívit do konce srpna denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin, v září a říjnu pouze o víkendech a svátcích od 12 do 16 hodin.

Tvrz ozáří svíčky

Letohrad - Kdo má kuráže na rozdávání, tomu by určitě neměla uniknout prohlídka Tvrze Orlice v Letohradu, kde v pátek od 20 hodin ožijí Příběhy staré Tvrze. Prohlídka za svitu svíček nabídne příběhy, které za běžných denních prohlídek zůstávají spát. „Na závěr prohlídky ochutnáte koláčky upečené v dobových kamnech z 18. století a nápoj ze sedmero bylin rostoucích kolem naší tvrze,“ lákají organizátoři a připomínají, že je nutné se na prohlídku předem objednat.

Číslo dne: 92,5

Orlickoústecko - Sbírka na záchranu varhan v kostelíku v Heřmanicích narůstá. Celkem bylo v aktuálním projektu Vím já kostelíček, který pomáhá se záchranou historických varhan v kostelících na Králicku, k 16. červenci vybráno 527 578 korun, tedy 92,5 procenta cílové částky.