„Minulý týden jsme závadu vyreklamovali v rámci reklamačního řízení, lhůta na dodání nového jističe byla deset dní,“ uvedl starosta města Petr Hájek. Předpokládal, že v nejbližších dnech bude fontána opět v provozu.

Otevírají nové hřiště

Letohrad - V poslední dekádě července dodavatel osazoval herní prvky na dětské hřiště vedle prodejny Konzumu na Kunčicích. Vybrané místo za pomoci tamního osadního výboru bude oploceno a ve spodní části bude vysazen i živý plot. Na investici přesahující částku 400 tisíc korun získalo město Letohrad dotaci od Pardubického kraje ve výši 200 tisíc korun.

Konec prázdnin zpestří piknik

Česká Třebová - V českotřebovském parku Javorka se i letos uskuteční piknik, připravován je na 26. srpna. Zájemci budou mít možnost si koupit piknikový koš a půjčit deku, zajištěn bude program pro děti i kulturní program, do kterého se bude moci zapojit i veřejnost.

Tip na výlet: Zámek nabízí noční prohlídky

Potštejn - Originální noční prohlídky pořádají na zámku v Potštejně. První se letos uskutečnily 21. a 22. července, další se chystají na 25. a 26. srpna. Dramatická hudba i nevšední světelné efekty návštěvníkům připraví zajímavý padesátiminutový zážitek. Podílí se na nich 22 účinkujících, děj se odehrává vně i uvnitř zámku. Postavy ztvárňují s trochou nadsázky sedmero lidských hříchů.