„Toto zařízení Pardubického kraje je jediné, které v oblasti zdravotnictví uspělo se žádostí o finanční prostředky z Regionálního operačního programu. Za přibližně osm a půl milionu korun budou obnovovat přístrojové vybavení oddělení radiologie. Úspěšné však bylo i samotné město Vysoké Mýto, kterému se podařilo z tohoto programu sehnat podporu pro svůj projekt Centrum sociálních služeb. V sousedství léčebny dlouhodobě nemocných vyroste zařízení, kde bude například stacionář pro mladé mentálně postižené lidi, chráněné dílny a další,“ uvedl hejtman. V této lokalitě město také během dvou let postaví nový domov důchodců včetně kuchyně pro další sociální a zdravotnická zařízení ve městě. Na tento projekt Vysoké Mýto získalo dotaci ve výši téměř sto miliónů korun od ministerstva práce a sociálních věcí.

Ivo Toman navštívil také zdejšího největšího zaměstnavatele – společnost Iveco. „Bohužel, i tady jsem slyšel postesknutí, že český trh práce nemá dostatek kvalifikovaných pracovníků. Stejně jako v ostatních velkých firmách tu musí zaměstnávat cizince. Pardubický kraj se snaží na poptávku trhu práce reagovat ve spolupráci se školami, ale je to zdlouhavý proces,“ dodal Toman.

Hejtman si našel také chvilku na setkání s obyvateli Domu s pečovatelskou službou a na návštěvu Regionálního muzea, kde obdivoval legendární vůz Aero 50 Dynamik s karosérií firmy Sodomka. U vůně benzínu zůstal i na závěr své cesty, kdy navštívil zdejší autodrom. Nejdříve zde Ivo Tomana seznámili s možností pro žáky základních škol získat „dětský řidičák“ a pak už si Ivo Toman vyzkoušel zdejší okruh i prakticky – nejprve za volantem motokáry (na snímku), později na čtyřkolce .