Žákům i rodičům zde poradí, jakou střední školu vybrat a se zástupci firem si ujasní, jakou má daný obor perspektivu na trhu práce. Inspirací a pomocí v důležitém životním kroku bude žákům 9. ročníků 24. Přehlídka středních škol a zaměstnavatelů, kterou uspořádá oddělení poradenství a dalšího vzdělávání Úřadu práce ČR kontaktní pracoviště Ústí nad Orlicí 11. a 12. října v prostorách Vyšší odborné školy a Střední školy technické v České Třebové. Přístupná bude pro veřejnost 11. 10. od 12 do 17 hodin, 12. 10. od 8 do 17 hodin.

„Budoucím středoškolským studentům, učňům i jejich rodičům se představí školy různého zaměření převážně z regionu Ústeckoorlicka. Získají komplexní informace o studijních oborech, podmínkách přijímacího řízení, aktivitách školy a následného uplatnění absolventů na trhu práce. Společně se školami se přehlídky účastní i významní zaměstnavatelé regionu Orlicko, od kterých mohou rodiče a žáci získat cenné informace o poptávané pracovní síle a následném uplatnění na pracovním trhu,“ informovali pracovníci Úřadu práce.

Přehlídka škol je rovněž určena i pro širokou veřejnost, protože celoživotní vzdělávání je důležitou součástí aktivního přístupu jednotlivce jak ke změnám profesí na trhu práce, tak i zvýšeným požadavkům zaměstnavatelů na pracovní sílu. Školy tak mohou nabídnout vzdělávání nejen žákům, ale také široké populaci.