Poradí, jak vařit jinak

Místní školní jídelna vaří nejen pro děti ze základní a mateřské školy a ředitel školy Miloš Krejčí konání semináře právě na žichlínské „základně“ vítá. „Školní jídelna se neustále snaží vařit zdravě a hledat chutnější recepty. Projekt Skutečně zdravá škola přesně zapadá do směru, kterým naše ZŠ a MŠ jde. Proto jsme od letošního roku jeho součástí. Sobotní celodenní seminář pro kuchařky umožní zdokonalení přípravy zdravých a dobrých jídel pro děti ve škole,“ konstatuje.

Školení povede zkušená lektorka Olga Chlápková a garantka pro Pardubický kraj Hana Murphy. Účastníci semináře se naučí vařit nová zdravá jídla, dozví se, jak pracovat s nepříliš známými surovinami, jak vařit z čerstvých surovin a sezónně, jak používat nová dochucovadla a koření či jak zapojit děti, rodiče a učitele do podpory školní kuchyně.

„Seminář je spojený s ochutnávkou pokrmů pro rodiče dětí a veřejnost. Bude inspirací nejen pro kuchařky ve školní jídelně. I rodiče ochutnají zdravé pokrmy a domů si odnesou recepty a nové nápady. A při vyučování se k tématu budeme s dětmi opakovaně vracet,“ doplnil Miloš Krejčí. A že vařit zdravě i ve školních jídelnách jde, potvrzuje 291 přihlášených škol.

Víte, že…
Do projektu Skutečně zdravá škola jsou zapojeny ZŠ Zámrsk, ZŠ a MŠ České Libchavy, ZŠ a MŠ Lukavice, ZŠ a MŠ Žichlínek, ZŠ Komenského Letohrad, ZŠ Na rovině Česká Třebová, Lesní klub Letohrad a MŠ Kameničná a MŠ Ústí nad Orlicí - Kerhartice.