Coca–Cola kamion zavítal na Žampach při svém putování Orlickoústeckem a i když jeho zastávka nebyla dlouhá, byl očekáván početným davem Santových příznivců. Ten je za odměnu nechal nahlédnout do svého vánočně vyzdobeného „obýváčku“.
Vánoční besídka byla zpestřena vystoupeními oblastního spolku ČČK Ústí nad Orlicí, dobrovolných hasičů z Dolní Dobrouče a žáků a pedagogů ZUŠ Letohrad. Závěr pak patřil Barbušákům, hudebnímu souboru Domova pod hradem Žampach.
Po předvánočních akcích v Domově pod hradem Žampach se část jeho obyvatel rozjede ke svým rodinám, aby tam v kruhu nejbližších prožili vánoční svátky. „Ne všichni naši obyvatelé ale mají možnost prožít Vánoce ve své rodině. Probíhají proto také přípravy na Štědrý den v našem zařízení. Snahou pracovníků všech oddělení žampašského domova je, aby i zde v tento den byla naplněna všechna vánoční přání. Samozřejmostí je vánoční stromeček, štědrovečerní večeře a dárky. Radost z Vánoc nám každoročně pomáhá naplnit také Strom splněných přání. Chtěli bychom tak poděkovat všem, kteří se do této akce zapojují,“ doplnil Luděk Grätz, ředitel domova. (kz)