Dopoledne se za slunečného počasí na pozemku původního statku čp. 89 v Jamném sešlo více než 100 občanů, převážně spřízněných rodin z Jamného, Jablonného i dalších částí naší vlasti, kam potomky Františka Stejskala zavál vítr. Při zahájení zúčastněné přivítal Kvido Štěpánek, který mimo jiné přečetl úryvek z knihy Jana Stejskala, syna Františka Stejskala, Válečný rok 1866, popisující tehdejší život v Jamném. Dále Jan Janoušek a Pavel Stejskal připomněli historii Stejskalova rodu a všechny přítomné pozdravil i současný starosta obce Josef Černohous.
Bylo možné nahlédnout do historických listin, map a dokladů Františka Stejskala. Současně byl sepsán rodokmen celé rozsáhlé rodiny (426 potomků) a byla vytvořena společná fotografie. Samozřejmě nechybělo bohaté občerstvení a jako dárek obnovené vydání knihy Válečný rok 1866.
Všichni zúčastnění prožili příjemný den se známými, o kterých ještě ráno netušili, že jsou příbuzní. A když opouštěli místo setkání, byli plni dojmů a zážitků, na

které dlouho nezapomenou. 
Tato akce by se vůbec nekonala bez obětavosti a organizace rodin Kvido Štěpánka, Jana Janouška, Lenky Černohousové a synů Jaroslava Stejskala, za což jim velmi děkujeme.
potomci Františka Stejskala, starosty Jamného n. O. v roce 1866