Program Vodního týdne je pestrý. V pondělí vpodvečer se uskuteční soutěž plavců a pro zájemce budou připraveny ukázky potápění se zástupci potápěčského centra z Lanškrouna. Zítra si plavání užijí klienti ústeckého stacionáře, večer budou hlavně ženy cvičit aqua zumbu a aquaaerobik. Ve středu jsou do bazénu zváni zájemci na turnaj družstev ve vodním pólu. Hrát se bude o pohár a zajímavé ceny. Čtvrteční večerní program počítá mimo jiné s dalšími lekcemi potápění. Pátek nabídne zábavnou aquazorbing show a soutěže v aquazorbech, novinkou bude bumber ball. Zároveň bude zorganizována i další soutěž plavců.
Nejatraktivnější program je plánován na víkend. V sobotu dopoledne se poplave v krytém bazénu dobročinná štafeta, v deset hodin by ji měl odstartovat starosta Petr Hájek. Pro štafetu bude vyčleněna jedna dráha a přijde ji podpořit i dvojnásobný mistr republiky ve vodním rodeu Jan Špindler. Účastníci se budou během půl hodiny střídat v plavání. Jde o součást celorepublikové akce Aqua United, ta ústecká se koná ve prospěch tamního stacionáře. „Přijít a zapojit se do štafety může kdokoliv, školák, důchodce nebo maminka s dítětem. Cílem je společně doplavat co nejdál a vyhrát dárky pro ústecký stacionář. Nejde o plavecké výkony, ale o to podpořit dobrou věc,“ vysvětlila Renata Doležalová z divize rekreačních služeb společnosti Tepvos.
Loni se skvělým ústeckým plavcům podařilo vyhrát třetí místo a pro stacionář získat zajímavé dárky: hračky a zahradní bazén. Zajímavou podívanou bude před polednem vodní rodeo na kajacích, den vyvrcholí mezi 21. a 24. hodinou Vodní nocí. Návštěvníci si zaplavou za intimního osvětlení, mohou si užívat relaxace v aquazorbech nebo se přímo u vody nechat namasírovat. Akci uzavře v neděli v 18 hodin soutěž o nejrychlejší sjezd tobogánu. V krytém bazénu budou také po celý týden děti malovat obrázky na téma „Co pro mne znamená voda”, pro malé tvůrce jsou připraveny ceny.
Provozovatel ústeckého krytého bazénu se do multižánrového projektu Aqua United zapojil už loni. „Největší úspěch měla loni sobota a Vodní noc. Radost jsme měli i z plavání dětí s rodiči nebo ze soutěže o nejrychlejší sjezd tobogánu,“ bilancovala Renata Doležalová z Tepvosu. Zatímco pro úspěch venkovních akcí je rozhodující pěkné počasí, Vodnímu týdnu by příliš nehrálo do karet. Loni bylo pěkné a lidé ve větším počtu přišli až na večerní akce.

Aqua united
Multižánrový projekt Aqua United se v českých aquaparcích a krytých bazénech koná podruhé. Akce ke Světovému dni vody má lidem vážnou i zábavnou formou připomenout, že tekoucí voda a sanitární zařízení není všude na světě samozřejmostí.