Stacionář v Ústí nad Orlicí a městská společnost Tepvos jsou hlavními pořadateli.
„Pozvání přijaly podobné organizace jako je náš stacionář. Sjeli se účastníci z Domova na zámku Bystré u Poličky, Domova pod hradem Žampach, Domova pro osoby se zdravotním postižením Slatiňany, Bereniky Vysoké Mýto, Diakonie Čáslav, Speciální základní školy, MŠ a praktické školy Ústí nad Orlicí a ústeckého stacionáře. Všichni účastníci byli oceněni, obdrželi tašku s drobnými cenami, diplomy a první místo v každé kategorii fidorkovou medaili," uvedla ředitelka ústeckého stacionáře Radka Vašková.

Soutěžily dvě skupiny, rozdělené na plavce a neplavce. Na začátku bylo krátké rozplavání, poté se plavci kvalifikovali dle věku a závod proběhl rozřazením podle výsledků kvalifikace. Pro neplavce byly připravené hry a soutěže ve vodě, přenášení předmětů, lovení pomůcek a hraček, zdolávání překážek a chůze ve vodě.

„Krytý plavecký bazén nabídl pro všechny účastníky soutěže využití dalších aktivit v areálu bazénu. Například parní kabiny, vířivku, tobogán. Jako pořadatelé a partneři soutěže spolupracujeme se stacionářem pravidelně a jsme rádi, že jsme mohli podpořit městskou neziskovou organizaci," řekla vedoucí úseku rekreační služby městské společnosti Tepvos Veronika Krajová.
Vyhlášení vítězů se konalo po soutěži. Účastníci si odnesli dárky od partnerů a pěkné zážitky z pobytu v bazénu, ale také novou zkušenost, samostatné zvládnutí aktivit v jiném prostředí a na pokyny jiných pracovníků, což přispívá k jejich integraci.