Do dvaadvacátého ročníku soutěže Miss Roma se přihlásily dívky z celého Česka i Slovenska a tři krásky žijící v Irsku. Mezi nimi byla i 19letá vyučená cukrářka z České Třebové Daniela Miková. Aby se dostala do užšího výběru, musela prokázat své schopnosti v chůzi v lodičkách, romském tanci, rozhovoru a odpovědích na otázky.

Daniela Miková, 19 let, Česká Třebová, vyučená cukrářkouDaniela Miková, 19 let, Česká Třebová, vyučená cukrářkouZdroj: Dagmar foto

„Dívky vybíral organizační výbor, který se shodl na dvanácti finalistkách,” řekl Miroslav Malík z organizace Romia cz, která soutěž každoročně pořádá. Výbor přihlížel kromě krásy také k inteligenci dívek.

Úřad práce - Ilustrační foto
Pardubický kraj patří mezi regiony s nejnižší nezaměstnaností v Česku

Finálový večer se uskuteční v sobotu 15. června v Hodoníně, kde se dívky postupně utkají v pěti disciplínách. Čeká je představení ve společenských šatech, rozhovor s moderátorem Janem Čenským, promenáda v plavkách, módní přehlídka ve společenských šatech a nebude chybět ani romský čardáš.

Cílem soutěže není jen najít nejkrásnější a nejtalentovanější romskou dívku, ale také podpořit vzájemnou sounáležitost a respekt mezi romskou a neromskou společností.

Mohlo by vás zajímat: Čtveřice ukradla věci za milion. Dva z nich chytila zásahovka. Podívejte se

Zdroj: Policie ČR