Desítkám dobrovolníků začne „směna" už v noci z pátku na sobotu, kdy bude potřeba uvařit a následně oloupat deset metráků brambor. Poté se musí brambory – zemská jabka – zpracovat tradiční metodou, která spočívá v tlučení těsta v dřevěné vaničce. Nakonec se placky plněné tvarohem pečou přímo na plotnách v chalupě, aby se co nejrychleji dostaly k nedočkavým návštěvníkům pouti.
Ti ale přicházejí nejen za gurmánským zážitkem. Neodmyslitelnou částí pouti jsou vystoupení hudebníků a „jabkancových umělců", kteří každoročně baví publikum vtipnými scénkami a glosami.
Popularita jabkanců už dávno překročila hranice České Třebové, naposledy je ochutnali v Polsku. Členové Spolku od svaté Kateřiny je v září vyráběli v polských lázních Kudowa Zdroj, kde se konal příhraniční seminář organizovaný Univerzitou Wroclaw a Slezskou univerzitou v Opavě.
Římskokatolická farnost nezapomene připomenout církevní svátek sv. Kateřiny, které je zasvěcena rotunda. V 8.45 začne Modlitba chval, další modlitba se uskuteční ve 14.15 a poutní bohoslužba v 16.30, mezi nimi bude možnost prohlídky rotundy s průvodcem.