Organizátoři z klubu Bílá stopa očekávají příjezd zhruba čtyř až pěti desítek závodníků nejen z Česka, ale i z Polska nebo Slovenska.
Závody budou součástí mistrovství ČR ve sprintu, Evropských pohárů a Visegradského poháru. Historie Poháru Lady Bright Magadan se začala psát v roce 2003. Zrušen musel být jen závod v roce 2008, kdy zaúřadovalo počasí. „Tenkrát přišla vichřice Emma. Nepředpokládáme, že by nás ještě jednou něco podobného potkalo. Na tratích je starý zmrzlý sníh a je ho relativně dostatek. Poslední úpravy budeme dělat ve čtvrtek,“ uvedl Zdeněk Dolejš z pořadatelské Bílé stopy.
Závody budou zahájeny v pátek. Noční etapa odstartuje v 19 hodin, sobotní v 11 hodin a nedělní v 10 hodin. Pro diváky jsou atraktivní podívanou. „Nejzajímavějším místem je křižovatka nad Čenkovicemi, některá spřežení tudy pojedou i dvakrát. Problémy s diváky bývají nejvíce na sedle, kde je start i cíl, protože se snaží dostat co nejblíže ke psům,“ podotkl Dolejš. V době konání bude v místě závodu uzavřena silnice I/11.