Také letos se bude po celý týden putovat v přednáškovém sále regionálního muzea četnými oblastmi světa, většinou dosti neznámými a mimořádně exotickými. Dvanáctý ročník festivalu potrvá od 23. do 27. listopadu, každý podvečer se začne nahlížet do některé části světa úderem 18. hodiny.

Úvod obstará pondělní seznamování s Ekvádorem v Jižní Americe prostřednictvím cestovatele Zdeňka Hübnera. Ten provede zájemce vesnicemi, městy, zastaví se na rovníku, dojde i na sopky (například na těžko přehlédnutelný obrovský vulkán Cotopaxi) nebo na tropickou krajinu kolem přítoků Amazonky.

O den později pozve cestovatelka Alena Pirklová v pořadu „Kouzlo jižní Afriky" na rychlokurz poznávání jižních oblasti afrického kontinentu. Z Kapského Města v Jihoafrické republice projede další tři státy v jižní části černého světadílu, nevynechá proslulý národní park Etosha, rezervaci Okavango, jednu z nejhroznějších pouští světa Namib s impozantními písečnými dunami nebo známé Viktoriiny vodopády na Zambezi.

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě
23. až 27. listopadu
Cestovatelský festival Okolo světa
- v Regionálním muzeu každý den v 18 hodin v přednáškové místnosti muzea
- letos se uskuteční již 12. ročník festivaluVe středu bude na pořadu Barma, kterou představí Vladimír Lamberk jako jednu ze zemí, jež patřila donedávna k nejobtížněji přístupné státy nejen v Asii, ale na celém světě.

Originalitou se bezesporu stane čtvrteční pořad „Lehokolmo ze Štýrského Hradce do Albánie". Manželé Zdeněk a Marcela Švecovi pojedou na lehokolu, ale i v jiných dopravních prostředcích, po trase málem 2000 kilometrů dlouhé ze jmenovaného krásného rakouského města v Alpách přes několik zemí do Albánie.

Závěr bude patřit Indii jako nahlédnutí do života obyčejných obyvatel druhé nejlidnatější země planety. Dojde na různé oblasti života, gastronomii nebo odpadové hospodářství.

(jko)