Kvůli nedostatku řidičů se v prosinci minulého roku rušily denně desítky spojů, zatím poředevším na Orlickoústecku. Situace neustávala ani v lednu a krize se dokonce začala šířit i do okolních okresů, a tak se Pardubický kraj rozhodl přejít na prázdninový režim.

O tom jsme psali zde:

Ilustrační foto
Dopady covidu: V kraji chybí řidiči. Dopravci omezují spoje

"Zvyšující se čísla nakažených koronavirem autobusové dopravě nepřejí. Autobusy v režimu letních jízdních řádů jezdí od pondělí 17. ledna zatím jen na Orlickoústecku. A chvíli tomu tak ještě bude," uvedla Pavla Sedláková z kanceláře hejtmana Pardubického kraje.

Podle náměstka hejtmana pro dopravu Michala Kortyše se autobusová doprava do normálu nevrátí dříve než za 14 dní.

Psali jsme také:

ČSAD chybí zaměstnanci, kteří jsou podle vedení firmy nemocní nebo v karanténě. Odbory, ale i zaměstnanci, se kterými redakce Deníku hovořila, vidí příčinu jinde.
Kompenzace za neodjeté spoje? Dopravce mlčí, kraj žádá cestující o trpělivost

Seznam spojů, které v pondělí nevyjedou, najdete ZDE.

Pro další informace můžete zavolat na call centrum veřejné dopravy v kraji na čísle 491 580 333

„Bohužel doba nám nepřeje a problém přetrvává. Jsme tak nuceni v režimu letních jízdních řádů pokračovat, a to minimálně dalších 14 dní, ne-li až do konce února. Stále platí, že jsou přidané posilující spoje,“ řekl Kortyš a cestujícím poděkoval za trpělivost.

Společnost OREDO tak po vlně kritiky ze strany cestujících přidala na svůj web tabulku, kde zveřejňuje přehled spojů, které neodjedou. Z té je patrné, že v pondělí 31. ledna nevyjede 52 autobusových spojů a to nejen na Orlickoústecku, ale v celém kraji.

Ilustrační foto
Ani autobusy, ani informace. ČSAD ruší na Orlicku spoje, důvodem je nemocnost

Někteří řidiči však v předchozích týdnech kritizovali argumenty ČSAD, kterými společnost zdůvodňovala krizi v autobusové dopravě. Podle některých z nich nestojí za zrušenými spoji pouze vysoká nemocnost, ale odklon části řidičů do Jihomoravského kraje a také špatná personální politika. Přečtete si i komentář Deníku na toto téma.