Bývalý poslanec založil Nadační fond Elišky Přemyslovny a již tři roky uděluje také řád této královny ženám, které působí v různých oblastech společenského života. S jeho odchodem z poslanecké sněmovny ale tato činnost nekončí. „S poslaneckým mandátem to nijak nesouvisí. Už pět let se snažím, abych prosadil blahořečení české a polské královny Elišky Přemyslovny. K tomu, abych to dokázal, potřebuji spoustu jiných věcí, nadační fond, modlitební ligu a další,“ vysvětluje Augustin Karel Andrle Sylor.

Rozhodně si nemyslí, že by mu post poslance snahy nějak ulehčoval. Právě naopak. Katolické církvi totiž politická funkce vadí. „Jsem věřící katolík a církev nemůže pochopit, že i poslanec může být normální věřící člověk. Tak teď budou mít pokoj. Navíc jsem kontur Řádu svatého Lazara Jeruzalémského a často do Jeruzaléma jezdím. Oni vědí, kdo jsem, ale politickou funkci nemohou strávit,“ podotýká někdejší poslanec a zastupitel Vysokého Mýta. Podal už několik žádostí o blahořečení Elišky Přemyslovny, dokonce ho přijal i papež.

Z politiky ovšem úplně neodchází. „Jsem nemocný a léčím se. Věřím, že to stihnu do jara, protože chci na podzim kandidovat do senátu za oblast Chrudim,“ uzavírá Augustin Karel Andrle Sylor.