Úvodní téměř hodinový hudební program připravila místní základní a mateřská škola spolu s Kroužkem flétniček. Bylo pěkně mrazivo, okolí zdobil mírný sněhový poprašek, tak svařené víno, punč i v dětské variantě přišel vhod. Nápadité a s nadšením předvedené výkony všech vystupujících sklízely zasloužilý potlesk. Na závěr těchto vystoupení se samozřejmě jako každoročně rozzářil vánočně ozdobený vysoký smrk stojící před kulturním domem.

Tato již tradiční akce pokračovala až do neděle adventní výstavou v místním kulturním domě. Návštěvníci mohli nejen obdivovat výrobky mateřské a základní školy, ale i některé výtvory si za symbolický obnos zakoupit. Nekořská škola je proslulá nápaditými výrobky především z keramiky. K vidění či zakoupení bylo nepřeberné množství svícnů, vánoční ozdob, andílků, ptáčků, zvonků, sněhuláků…prostě nádhera. Adventní výstavu zpestřil prodejní jarmark. Místní včetně dětí nabízeli své výrobky. Prodával se med, krásně zdobené perníčky, cookies, keramika, šité výrobky jako plyšoví sobi, srdíčka, podšálky, obaly na kapesníčky, na flétny, dále domácí pomády na rty, bomby do koupele, mýdla, vánoční přání, adventní věnce, náušnice, modely římských galér, ptačí budky, a to vše ručně a s láskou vyrobené v Nekoři. Bylo krásné pozorovat především děti, které dostaly poprvé příležitost prodávat své výtvory a vydělat si drobný peníz. Další část výstavy byla věnována betlémům, které vyřezaly tři generace rodiny Havránků, Richterů a Venclů. Výstavu zdobily dekorované vánoční stromy, které poskytnul místní pěstitel Václav Faltus, Bouškovi a obecní les. Dále byly vystaveny vánoční pohlednice, adventní kalendáře, patchworkové ubrusy, polštáře a vánoční ozdoby. Velký úspěch sklidila sbírka pohlednic Nekoře, které zapůjčil pan Jan Lorenc z Vejrova. Výstavu doplnil koutek s inspirací na adventní čtení či tipy na knížku pod stromeček.

Součástí výstavy byla soutěž o nejlepší vanilkové rohlíčky. Zúčastnilo se 12 žen, ochutnávat mohli všichni návštěvníci a bylo opravdu velmi těžké určit vítěze. Hlasovalo 138 lidí. Nejvíce hlasů nakonec dostaly rohlíčky paní Anny Ulrichové z Vejrova, druhé místo bezlepkové rohlíčky Míši Kvítkové a třetí místo celozrnné rohlíčky Lady Faltusové. Všem pekařkám gratulujeme a děkujeme za účast.

V neděli nás svojí návštěvou poctil Mikuláš s andělem a všechny šikovné děti, které přednesly báseň či říkanku odměnil. Pro děti byl po celou dobu výstavy připraven dětský koutek, kde si mohly vyrobit nějakou drobnost a vyluštit adventní křížovku, kde byly otázky týkající se výstavy. Pro návštěvníky bylo připraveno malé pohoštění, adventní punč, káva a čaj, vánočku darovalo Adamcovo pekařství. Děkujeme. Výstava se velmi vydařila. Děkujeme všem, kteří se na ní podíleli, zapůjčili exponáty, prodávali na jarmarku a hlavně díky vám, že jste přišli, chvíli se zastavili a doufejme načerpali adventní pohodu.

Krásný pokojný advent za pořadatele přeje Veronika Mikysková.