Na středečním zasedání zastupitelstva byl schválen Strategický plán rozvoje města. Jde o důležitý dokument, který byl už v létě probírán s občany města na veřejné besedě.

Podpora průmyslu i turistických aktivit

„Ve strategickém plánu rozvoje města se vychází z toho, že Lanškroun bude vždy hospodářským a správním centrem regionu. Bude zajišťovat zaměstnání obyvatelům širokého regionu a poskytovat všechny další potřebné služby,“ nastínil Deníku obsah dokumentu starosta města Martin Košťál. „Lanškroun chceme rozvíjet jako průmyslové město s vysokým potenciálem vzdělaného obyvatelstva a jako přirozené centrum zaměstnanosti a služeb pro region obcí Lanškrounska.“ Podporovány budou již existující silné místní obory, zejména strojírenství, nástrojařství a elektrotechnická výroba, tak i obory nové,“ dodal.

„Turistické a rekreační atraktivity budeme rozvíjet především pro potřeby místních občanů a obyvatel regionu. V rámci Dobrovolného svazku obcí Lanškrounsko budeme podporovat rozvoj aktivit v turisticky atraktivních místech regionu,“ doplnil starosta. Výhledovým místem k rekreaci by se v budoucnu mohly stát například Lanškrounské rybníky.

(daf)