Čím se vlastně zabývá společnost Forea s.r.o., která vybudovala nové sportoviště?

Společnost vlastní rozlehlý průmyslový areál v centru Lanškrouna, který v době jeho koupě představoval typický „brownfield". Rozhodli jsme se tedy pro jeho postupnou rekonstrukci a využití pro pronájem kancelářských, výrobních a skladových prostor. Postupně jsme naše portfolio rozšířili o parkovací dům pro dlouhodobé pronájmy a o nabídku provádění zemních prací. Areál má specifický tvar a trochu připomíná pevnost s hradbami, jelikož je po celém svém obvodu obklopen budovami. K bezpečnosti přispívá jeho neprůjezdnost, kamerový systém a vstupní brána, která se v noci automaticky zavírá.

Proč a kdy jste se rozhodli vybudovat v Lanškrouně nové sportoviště?

Vše začalo nápadem využití bývalých výrobních prostor pro dva taneční zrcadlové sály na jaře roku 2012. Hlavním motivem byl nedostatek podobných sportovišť v Lanškrouně. Prvním nájemníkem se tak stal například taneční obor Základní umělecké školy Lanškroun, pro který byl speciálně připraven povrch specializovaný na balet a moderní tanec. K těmto sportovištím bylo samozřejmostí vybudovat i odpovídající moderní sociální a odpočinkové zázemí.

Jak to tak bývá, tak poptávka pomalu rostla a my jsme zjistili, že bude nutné rozšířit sportoviště o další sály. V tom okamžiku se zrodila myšlenka rozšířit naše sportoviště i o další sporty. A tak jsme začali připravovat projekt tenisové a badmintonové haly.

Naším záměrem bylo nabídnout lidem místo, kde by mohli aktivně trávit svůj volný čas.

Dostali jste na výstavbu haly nějaké dotace z města, strukturálních či jiných fondů?

Na výstavbu haly jsme nedostali žádnou dotaci ani podporu. Naší snahou bylo vytvořit v Lanškrouně tenisový klub pro děti a mládež. Proto jsme žádali o „Státní podporu sportu", která je každý rok vypisována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Bohužel po vypracování a předložení projektu na podzim roku 2013 jsme nedostali žádné vyjádření. Tento přístup nás trochu zklamal.

Nová multifunkční sportovní hala společnosti Forea s.r.o.

Co tedy vše najdeme ve Sportcentru Forea?

Naleznete u nás tři zrcadlové sály. Jako letošní novinku v nabídce skupinového cvičení jsme uvedli Pole dance neboli tanec u tyče, což je nyní ve světě velmi oblíbená fitness aktivita, kterou nabízíme jako téměř jediní v regionu.

Dále provozujeme jeden sál se sportovní parketovou podlahou, kde si můžete po zarezervování lekce na našich stránkách zahrát stolní tenis. Tento sál je vhodný i pro menší oslavy či jiné společenské akce.

V samotné sportovní hale naleznete dva tenisové a tři badmintonové kurty. Dá se tu však zahrát i florbal a volejbal. Na všechny tyto sporty se opět můžete zarezervovat na našich webových stránkách www.forea.cz. V hale je položen speciální tenisový povrch Rebound ace grand slam 8mm (http://advantagesports.com.au/files/grand_slam_for_tennis.pdf), na kterém se hrál například Australian Open. Tento povrch má skvělé vlastnosti, co se týče měkkosti, skluzu a odrazu míčků. Po několika týdenních zkušenostech můžeme potvrdit, že rychlost míčku na tomto povrchu je rovnocenná s rychlostí míčku na antukových kurtech.

Velkou výhodou našeho sportoviště je jeho společenské zázemí. Přímo v hale je na galerii umístěný bar, kde nabízíme alkoholické i nealkoholické nápoje, připravujeme burgery pro hladové sportovce. Přímo z baru je možné sledovat dění na všech kurtech.

Plánujete v dohledné době nějakou zajímavou akci, na kterou byste chtěli čtenáře pozvat?

Ano, rádi bychom všechny pozvali v sobotu 31. ledna 2015 na den otevřených dveří, který proběhne v rámci 1. ročníku festivalu Faces of motion. Na programu je tenisový a badmintonový turnaj, taneční a cvičební workshopy ve všech sálech, taneční vystoupení a přehlídky na pódiu ve sportovní hale. Bližší informace a možnost rezervace na workshopy naleznete opět na našich webových stránkách. (zr)