Spustili anketu

Vysoké Mýto - Radnice připravuje nové koncepční řešení ulice Gen. Závady. Spustila proto anketu, ve které je pro občany přichystáno pět otázek, anketní lístek je i v červnovém zpravodaji, anketa potrvá do 18. června. Město zveřejnilo i první dva návrhy.

Očima Němců

Semanín - Ve zdejším kostele svatého Bartoloměje bude v sobotu zahájena výstava Náš kraj očima našich Němců, kterou sestavilo Hřebečské muzeum v Göppingenu. Výstava potrvá tři měsíce, otevírací dobu najdou zájemci na stránkách obce a Spolku Pro Semanín.

Léto se blíží, lidé míří k vodě

Orlickoústecko - Strávit léto u vody je pro mnoho lidí ideální plán na prázdninové dny. Na jaké novinky se můžete těšit na vašem koupališti?

Další etapa tour zamířila na Moravu

Česká Třebová, Lanškroun - V úterý odstartovala z České Třebové pátá etapa veřejné cyklotour napříč republikou „Na kole dětem". Jde o charitativní projekt, který pomáhá rodinám s onkologicky nemocnými dětmi. Z České Třebové se peloton vydal do Lanškrouna, kde bylo připraveno zábavné dopoledne. Účastníci cyklotour se poté přesunuli na Šumpersko, cílem šesté etapy z celkových desíti byl Bruntál. Do čela cyklistů se opět postavil Josef Zimovčák, mnohonásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole.