První dávku vakcíny Comirnaty od firmy Pfizer dostalo 63 klientů a 18 zaměstnanců. Z očkování byli vyjmuti klienti, kteří jsou medikováni antibiotiky nebo jejich opatrovník nedal souhlas s očkováním. Podle ředitele Sociálních služeb Lanškroun Milana Mináře bylo proočkováno 85 procent klientů. „Protože podle nové studie je vakcína Pfizer účinná i proti nové mutaci viru, doufám, že se nám nebudou negativní klienti, kteří jedou na hospitalizace do nemocnic, vracet pozitivní, jako se to děje nyní. Žádný klient ani zaměstnanec nevykázal negativní reakci po očkování,“ uvedl Minář s tím, že očkování druhou dávkou je v plánu 10. března.

Na Orlickoústecku se začalo očkovat také v Domově důchodců v Ústí nad Orlicí, v Ledaxu Vysoké Mýto, v zařízení sociální péče v Chocni nebo v Domově u studánky v Anenské Studánce.

V Pardubickém kraji už bylo aplikováno přibližně tři tisíce dávek vakcíny klientům a zaměstnancům sociálních služeb. Jedna desetina z nich už dostala druhou dávku a očkování pokračuje v závislosti na dostupnosti vakcíny a zdravotním stavu zájemců. „Cílovou skupinou jsou vybraná pobytová zařízení sociálních služeb v souladu s národní strategií očkování – tedy domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem, domovy pro osoby se zdravotním postižením a odlehčovací služby v pobytové formě,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V sociálních zařízeních Pardubického kraje se očkuje především vakcínou Pfizer a postupně jsme začali zařazovat podle dodávek také vakcínu od společnosti Moderna,“ doplnil hejtman.

„Kompletně naočkovaný je nyní Domov pro seniory u Kostelíčka Sociálních služeb města Pardubice. V dalších zařízeních očkování probíhá a kolem tisícovky zájemců zatím čeká na první dávku. V poslední době se zájem o očkování zvyšuje, a pokud půjde vše podle plánu, mohli by být na přelomu února a března naočkováni první dávkou všichni zájemci v pobytových službách,“ uvedl radní Pavel Šotola.