Zájem na jarmarku vzbudily nejen originální rukodělné výrobky z dílenských center domova a dalších prodejců, ale také nejrůznější zabijačkové pochoutky, bramboráky, buchtičky a hřejivé nápoje.
V tvořivých dětských dílnách si děti vyráběly dárečky z různých materiálů a měly ze své tvořivosti skutečně radost. V zimní zahradě probíhala výstava a ukázka výroby dárkových předmětů ze skla. Vánoční atmosféru navodil svým vystoupením domácí hudební soubor Barbušáci a hned poté příchod Svaté rodiny doprovázený živým betlémským příběhem. Andělé rozdali spoustu dárečků příchozím dětem a uvedli průvod do Betléma k právě narozenému Ježíškovi. Přijeli také Tři králové na koních a tentokrát nezmeškal ani včelař Alazar.
„Přes nepřízeň chladného a deštivého počasí se zde sešly více než dvě stovky návštěvníků. Věříme, že vánoční jarmark a koncert, jako první z předvánočních akcí v našem domově, příjemně zavoněly Vánocemi a svátečně otevřely jejich období," hodnotí akci Luděk Grätz, ředitel Domova pod hradem Žampach.

(gr)