V Roškotově divadle se zatím nehraje, v budově je modernizována kotelna a probíhá výměna látkového vybavení, jako je opona nebo výkryty. Změn dozná i bufet ve vestibulu, bude důstojnějším místem pro občerstvování diváků. Z použitých materiálů dominuje dřevo, stolky budou mít mramorové desky, které ladí se současným obložením. „Celý bar se posune do foyer, nebude formou obslužného okénka tak jako dnes.Vznikne barový pult doplněný o barové sezení, budou zde nové stolky kavárenského typu. Modernizováno bude i vlastní zázemí pro personál," popsal chystané změny starosta města Petr Hájek.

Během září bude do kina instalováno zařízení pro digitální projekci. „Podle smlouvy má být akce realizována do konce září. Následovat bude zkušební provoz, musíme dostat licenci, dovedu si představit, že ke slavnostnímu zahájení provozu kina dojde v polovině měsíce října," uvedl k harmonogramu prací Petr Hájek. Kino by mělo promítat s větší frekvencí. Podle ředitelky Klubcentra Dany Chládkové se nyní vybírá první z filmů promítaných v digitální kvalitě. „Zřejmě to bude přírodopisný film, vybíráme ze tří. Kino bude promítat zhruba čtyřikrát, pětkrát do týdne. O víkendech budou nasazovány dětské filmy," uvedla ředitelka.

Je otázkou, zda se do digitalizovaného kina vrátí diváci, kteří si zvykli jezdit do multikin v Pardubicích či Hradci Králové. „Digitalizaci určitě vítám, jen nevím, jestli to na něco bude, protože sedadla, která v kině jsou, mne příliš nelákají," říká například Hanka z Ústí, a dodává. „Je to velké minus našeho kina. Protože jsem člověk, který není nejmenší, tak mám po chvíli problém, jak si sednout. Je tam hrozně málo prostoru. To by měla být asi další část kina, do které by se mělo investovat." Do kina by ji nalákal třeba film Babovřesky, novinka, kterou ještě neviděla.

Vizualizace divadelního baru.