„Meditační místo, které by mělo vznikat za kostelem, jsme rozšířili o prostor spíš kulturně-společenského setkávání kolem Roškotova divadla," uvedl starosta Petr Hájek. Podle něj svažitý pozemek u divadla vybízí k využití pro letní scénu. Letos v místě promítal Kinematograf bratří Čadíků.
V zahradě u kostela se obnoví veřejná zeleň a sochy a vybudují se cesty. Přibude městský mobiliář, slavnostní nasvícení, součástí je i obnova kaple. Celý areál patří římskokatolické církvi.
Úpravy parku pod divadlem zahrnují opravy přístupových cest a schodišť, vytvoření relaxační zóny, letní filmové a divadelní scény a venkovní galerie. Podle představ radnice by měla být na jaře dokončena projektová příprava, poté chce podat žádost o dotaci. O ní by se mohlo rozhodnout v polovině příštího roku, úpravy by mohly začít na konci léta 2016 a skončit v roce 2018.
Náklady na projekt Petr Hájek odhaduje zhruba na 50 milionů korun. Většinu peněz chce Ústí získat z programu přeshraniční česko-polské spolupráce, žádost podá společně s partnerským městem Bystřice Kladská. Celý záměr radnice ještě na podzim předloží k diskuzi také ústecké veřejnosti.