Na hasičské cvičiště, kde se běhá na sklopné terče, se sjelo 31 družstev žen a mužů, kteří již šestý závod VCÚ zahajovali. Jako první se na start postavilo domácí „áčko“, vedoucí družstvo průběžného pořadí. A nezklamalo, za čas 18,55 sekundy si připsalo další vítězství a zasloužených 15 bodů. Ještě rychlejší bylo sice družstvo Letohradu-Kunčice A, ale to běželo mimo soutěž. Přesto čas 17,5 sekundy znamená nový rekord dráhy v Bystřeci. Druzí skončili hasiči z Letohradu-Červené, kteří časem 19,03 sekundy navázali na úspěch ze závodu v Černovíru a posunuli se v průběžném pořadí Velké ceny na druhé místo. Třetí doběhli v Bystřeci hasiči z Turova, ve Velké ceně však třetí místo patří Bystřeci B.

V kategorii žen skončil závod nešťastně pro hasičky z Horního Třešňovce, které nenastartovaly „mašinu“. V čase 18,94 sekundy zvítězily obhájkyně titulu, ženy z České Rybné, které svým výkonem nastavily nový rekord tratě. V průběžném pořadí VCÚ jsou druhé a ztrácejí šest bodů na Dolní Třešňovec, jehož ženy v Bystřeci s časem 19,7 sekundy skončily druhé. Čas 21,02 sekundy stačil domácím hasičkám na třetí místo.

Další závody se o následujících víkendech uskuteční v Dolním Třešňovci, v České Třebové a v Mladkově, poté si hasiči dopřejí měsíční přestávku a znovu změří síly 30. srpna v Brandýse nad Orlicí.