Česká pošta omezuje provoz svých poboček. Jak informovaly weby měst Ústí nad Orlicí, Česká Třebová a Letohrad, pobočky v těchto městech budou otevřeny pouze v pracovní dny, a to do 16 hodin. O víkendech bude zavřeno.

- Česká pošta uzavřela některé své pobočky i Pošty Partner. K včerejšímu dni jich bylo na Orlickoústecku osmnáct, konkrétně v Mladkově, Těchoníně, Líšnici, Záchlumí, Verměřovicích, Třebovici, Sopotnici, Řetové, Rudolticích, Písečné, Ostrově, Orličkách, Nekoři, Dlouhé Třebové, Českých Libchavách, České Třebové (pošta 1), Cotkytli a Bystřeci.

- U vstupu do Orlickoústecké nemocnice je umístěn stan, ve kterém tým zdravotní služby kontroluje všechny přicházející a přijíždějící pacienty. Ti, kdo vykazují příznaky možné nákazy koronavirem, jsou odesíláni na vyšetření do izolovaného kontaktního místa. Byla také omezena plánovaná operativa a vyšetření, která lze odložit.

- Česká spořitelna v Letohradě je dočasně uzavřena, bankomat zůstává v provozu.

Pohřební služba v České Třebové žádá všechny, aby minimalizovali osobní setkání s jejími pracovníky ve věci smutečních vzpomínek a vyřizování agendy správy hřbitovů. Ty je možno objednat telefonicky na tel. čísle 733 615 000 nebo emailem krematorium@ekobi.cz. „Dále maximálně doporučujeme uskutečňovat smuteční obřady pouze v úzkém kruhu rodinném do počtu 30 osob,“ informuje Pohřební služba.

Nová opatření v regionální autobusové dopravě: cestující budou nastupovat a vystupovat pouze zadními dveřmi, cestující nebudou odbaveni řidičem ani odbavovacím zařízením ve vozidle.

„Chcete na nákup i zítra? Vezměte si roušky!“ To je vkaz společnosti Qanto, která zakázala vstup do svých obchodů bez ochrany obličeje. Tou se myslí respirátor, rouška, ústenka, šátek či šála.

Důležité kontakty v Pardubickém kraji:

Pro získání obecných informací o infekci Covid-19 doporučujeme nonstop infolinky Státního zdravotního ústavu 724 810 106 nebo 725 191 367. V souvislosti s aktuální situací byla zřízena speciální infolinka Krajské hygienické stanice Pardubického kraje pro občany na telefonu 602 730 251 (linka je v provozu v pracovní dny od 14 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 19 hodin). Jednou z praktických rad je včasné informování lékaře v případě nemoci, nejlépe telefonicky.

Společnost Ekola České Libchavy informuje, že vzhledem k pondělnímu enormnímu nárůstu návozů odpadu od nepodnikajících občanů, kteří „volno“ využili k úklidu, zastavuje příjem odpadu. Opatření neplatí pro právnické a podnikající fyzické osoby s platnou smlouvou uzavřenou se společností EKOLA před přijetím platnosti tohoto opatření.

Do autobusů společnosti ICOM Transport je od pondělí zakázán vstup bez ochrany obličeje rouškou. Za roušku lze považovat i šátek, šálu či podobnou ochranu proti šíření nákazy vzdušnou cestou.

Radnice v Ústí nad Orlicí od 18. března po dobu vyhlášené karantény přerušila provoz městské hromadné dopravy v Ústí nad Orlicí.

Orlickoústecká nemocnice zavedla při vstupu do areálu kontrolní stanoviště, na kterém jsou kontrolováni všichni příchozí. Doprava je při vstupu řízena pracovníky a strážníky městské policie. Kromě měření teploty jsou také informováni a dotazováni, zda nenavštívili oblasti postižené nákazou COVID-19. Pokud musíte akutně nemocnici navštívit, dbejte pokynů personálu.

Více užitečných informací najdete v přehledném souhrnu na webu Orlického deníku.