Pobočka České pošty v Klácelově ulici, která měla být k 1. říjnu zrušena, zatím zřejmě zůstane v provozu. O jejím dalším osudu však rozhodnou následující jednání. Že věc není ukončena a další jednání mezi starostou České Třebové Jaroslavem Zedníkem a představiteli pošty budou pokračovat, potvrdila i Monika Štěpánová, asistentka ředitele odboru komunikace České pošty. Prozatím je podle jejích informací jasné, že v pobočce dojde ke zkrácení pracovní doby, blíže to však specifikovat nedokázala.

O rušení pobočky České pošty v Klácelově ulici, jedné ze tří ve městě, se už nějakou dobu šuškalo. Přesto většinu Třebováků, které Deník oslovil, informace o uzavření pobočky, k němuž mělo dojít už 1. října, překvapila a vzbudila negativní reakce. Také radnice se postavila proti, a to rozhodně nejen proto, že úřad má poštu za rohem a jejích služeb využívá. Ve středu starosta města Jaroslav Zedník vedl jednání se zástupci České pošty.

Situace by byla neřešitelná

„Uzavření pobočky od 1. října by se zatím mělo odložit,“ uvedl starosta. Rozhodnutí však zatím není definitivní, na obzoru jsou další jednání. Zedník jako hlavní argument proti zrušení pobočky uvedl rozsáhlou rekonstrukci Bezručova náměstí, kde se už příští rok začne stavět multifunkční dopravní terminál a provoz „hlavní“ pošty bude omezen.

„Oni o tom nic nevěděli, ačkoli s nimi o tom jednáme už dva roky. Zřejmě proto, že se vyměnil celý management. Kdyby se zrušila pobočka pošty v Klácelově ulici, nastala by pro Třebováky neřešitelná situace,“ upozornil starosta a pokračoval: „Vzali si podklady, bude následovat jednání s oblastním ředitelem, jsem připraven jednat i s generálním ředitelem.“

Jaroslav Zedník požadoval také vysvětlení, proč menší Ústí nad Orlicí má čtyři pobočky a největší město v regionu, Česká Třebová, má mít jen dvě pobočky. „Vysvětlil jsem jim ještě jednu věc, a to že se teď sice bavíme o tom, že pobočku nezruší teď, ale já bych byl rád, kdyby ji nezrušili ani za dva roky. Pokud mají jakékoli problémy s touto provozovnou, jsme připraveni s poštou jednat, aby měla vytvořené podmínky k tomu, aby pobočka byla udržitelná,“ uzavřel Jaroslav Zedník.

Názory Třebováků na plánované zrušení pobočky České pošty v Klácelově ulici:

Petr Šimon, důchodce
„Bydlím tady ve městě, na nádraží to sice nemám daleko, ale chodím sem. Lidi, kteří bydlí na Skalce nebo na Zámostí, chodí sem. Odpoledne tady bývají fronty, lidé z města sem chodí. Je to úplně zbytečné rušení.
Zasadit by se o poštu měli v první řadě naši zastupitelé.“
Věra Kupková, důchodkyně
„Já už jsem hodně stará, takže služeb pošty moc nevyužívám, dnes jsem tu byla jen požádat, aby mi nedávali letáky. Ale chodí sem hodně lidí. Vždyť potom je pošta až na dráze, byla by to rozhodně škoda. Třebová je poměrně velké město a tady je pošta v bezvadném místě.“
Petra Jasanská, na mateřské
„Mám to sem blízko, na nádraží je to pro mě daleko, protože bydlím v centru. Třeba pro staré lidi by to bylo hodně špatné, kdyby to tady zrušili. Rozhodně jsem na sto procent pro zachování pošty.“

Sdělte svůj názor, diskutujte pod tímto článkem …