Informaci o tom, že se silnice z Deštného v Orlických horách na Šerlich otevře s týdenním zpožděním, přinesl Český rozhlas. Podle něj je oprava silnice kompletně hotová, Královéhradecký kraj ovšem zatím nemá všechny potřebné dokumenty k tomu, aby komunikaci mohl oficiálně otevřít.

O tom, že se silnice otevře 1. listopadu, informovala i obec Deštná v Orlických horách na svém facebooku:

Podle portálu Veřejná doprava Královéhradeckého kraje měla uzavírka silnice původně trvat do 2. října. Na konci září se uzavírka prodloužila do 23. října. Ani v tomto termínu se však nakonec silnice neotevřela.

Královéhradecký kraj rekonstrukci silnice z Deštného v Orlických horách na vrch Šerlich zahájil 2. května. Stavební práce za 80 milionů korun se týkají čtyřkilometrového úseku silnice II/311. Řidiči jsou po dobu uzavírky odkázáni na objízdné trasy.

O rekonstrukci silnice jsme psali:

„V rámci stavby kromě rekonstrukce vozovky provedeme také celkovou rekonstrukci jednoho mostu. Stavaři obnoví nefunkční odvodnění komunikace i propustky. Dojde také k doplnění chybějících svodidel. Směrové a prostorové uspořádání komunikace zůstane stejné. Součástí stavby bude také oprava objízdných tras a obnova svislého a vodorovného dopravního značení. Celkem celá akce vyjde na 80,5 milionu korun včetně DPH, které pokryjí finance ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ informoval již dříve krajský radní pro dopravu a majetek Václav Řehoř.