Jak Orlický deník informoval ředitel stavby železničního koridoru v Ústí nad Orlicí Jaroslav Strnad, havarovaný kolos byl sice po zprovoznění podvozku z místa nehody odtažen na domluvenou odstavnou plochu už před osmou hodinou ranní, bylo však nutné provést úklid a doplnit dopravní značení. „Uzavírka silnice skončí po sedmnácté hodině," potvrdil Roman Vodička z ústecké Správy a údržby silnic. „V místě havárie, kde chybí utržená krajnice, bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu," uvedla tisková mluvčí policie Lenka Vilímková s tím, že při projíždění úseku budou muset řidiči dbát zvýšené opatrnosti.

Policie hledá řidiče avie a další svědky havárie obřího autojeřábu

Policisté se od úterý zabývají havárií autojeřábu značky Demag, při níž vznikla škoda 3 miliony korun na havarovaném pracovním stroji a 50 tisíc korun na poškozené komunikaci a vzrostlých stromech.
„Během prověřování havárie, především výslechem řidiče jeřábu, jsme získali informaci, že při couvání ze staveniště od železničního koridoru do městské části Ústí nad Orlicí zvané Kerhartice měl na komunikaci II. třídy č. 315 zastavit, aby se vyhnul protijedoucímu řidiči nákladního vozidla. Po zastavení levá část stroje náhle klesla. Muž z kabiny vystoupil, aby následně zjistil, že se utrhla část krajnice. Než stačil učinit jakákoliv opatření, tak došlo k odtržení části silnice a sesunutí jeřábu mino vozovku. Bezprostředně poté se stroj převrátil na levý bok a při tomto manévru vyvrátil dva vzrostlé stromy," popsala havárii policejní mluvčí Lenka Vilímková.
Při havárii nebyl naštěstí nikdo zraněn. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Míra zavinění je předmětem dalšího prověřování. „V tuto chvíli bychom uvítali svědectví řidiče nákladního vozidla pravděpodobně značky Avia, případně dalších svědků, kteří havárii viděli, aby se nám ozvali na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 580 251, jelikož okolnosti kolize jsou nejasné," vyzvala mluvčí.