Pětičlenný český tým soutěžící v barvách „Miroslavovy země" dosáhl o víkendu obrovského úspěchu, když na vyhlášeném festivalu čabajské klobásy v maďarské Békéscsabě mezi více než šesti sty týmy vybojoval čtvrté místo. „Když jsme namíchali maso s kořením a ochutnal jsem to, říkal jsem si, že jsme to přehnali, že to bude ostré i na Maďary. A ono to bylo asi právě ono," vzpomíná s úsměvem Miroslav Veselý z Přívratu, vládce „Miroslavovy země". V sobotu v 10 hodin dopoledne se se svými parťáky po boku Maďarů, Slováků, Poláků, Rumunů, Srbů i Chorvatů pustil do výroby klobás.

Měli na to dvě hodiny. „Vyfasovali" 10 kg vepřového masa, které museli nakrájet, namlet a samozřejmě pečlivě promíchat s kořením a naplnit do střívek. V čem je tajemství jejich úspěchu? „V koření a promíchání. A taky ve štěstí. Dvanáct soutěžních družstev má dva rozhodčí, kteří hodnotí vystupování, pořádek a potom samozřejmě chuť," říká Miroslav Veselý, který je v Přívratu iniciátorem kulinářské soutěže Guláš festival.
Soutěžní vzorek týmu, který tvoří pětice mužů z Přívratu, České Třebové, Rychnova, Sence a Žlebské Lhotky, rozhodčím natolik chutnal, že dosáhl nejlepšího výsledku za pětiletou účast v soutěži. „O ceny ale nejde, jde o ten zážitek, je to úžasná show," dodává Miroslav Veselý.

Z festivalu klobás v maďarské Békéscsabě.