„Už je klid, obou agresorů se bály i ostatní děti. Oni byli nejstarší, ale postupně nám dorůstají adepti, kteří je mohou ve své agresivitě přerůst," poznamenal preventista „pasťáku" Jan Rytíř.
Na webu petice24 už visí petice za zrušení výchovného ústavu, mnozí obyvatelé Králík z jeho chovanců mají strach. Ke včerejšímu dni ji podpořily dvě stovky lidí.
Do králického případu se po kritickém článku Deníku o nezájmu úřadů o zdejší vychovatele a jejich pracovní podmínky zapojil ministr školství Marcel Chládek. Zřídil například horkou telefonní linku mezi ústavy a ministerstvem, chystá se Králíky osobně navštívit a plánuje udělit kantorům a vychovatelům status veřejné, tedy zvlášť chráněné osoby. Tento záměr má však i kritiky, podle kterých se kvůli riziku překročení pravomoci úřední osoby může zákon obrátit vůči samotným pedagogům.
Chládek podpořil i požadavek vychovatelů na přísnější tresty pro mladé agresory. Dnes jim hrozí jen nižší kapesné či zákaz kina. Diskutováno je i snížení hranice trestní odpovědnosti na 14 let.

Případy z regionu

22. října 2008 – Na pardubické ZŠ Spořilov napadl žák 8. třídy učitelku, která ho chtěla zapsat za nevhodné chování do kázeňského sešitu. Skončila s rukou v sádře.
1. března 2004 – Student učiliště ve Svitavách vážně pobodal svého pedagoga. Ten po převozu do nemocnice zemřel.