Petr Hájek, Oušťáci (9 mandátů)
„V každém případě děkuji všem, kteří nás podpořili. Výsledek voleb chápu tak, jak jsem deklaroval, je to vysvědčení pro nás jako pro Oušťáky. Pro mě je to rozhodně zadostiučinění. Mandát, který jsme získali, nesmíme pokazit, musíme udržet to, co jsme si řekli, že v Ústí nad Orlicí udržet chceme. Máme samozřejmě velkou radost. Upřímně řečeno, to, že získáme devět mandátů, bych třeba dva měsíce před volbami nečekal. Ovšem jak se termín voleb blížil, cítil jsem určitou podporu, která se mi od veřejnosti dostávala, i od lidí, které jsem neznal. A věřil jsem, že to dopadne dobře. Věřil jsem v osm, devět, to je skvělé. Máme velmi dobrou výchozí pozici pro jednání o koalici, která začínají."

Jiří Čepelka, Ústí 2014 (5 mandátů)
„Musím v první řadě Oušťákům poblahopřát, protože získali historicky nejvyšší počet mandátů, který kdo kdy v Ústí vůbec získal. Náš výsledek jako nováčka vnímám kladně. Nicméně naše pozice k dalšímu vyjednávání není kdovíjaká. Samozřejmě se budeme snažit jednat s každým, kdo nás osloví, je několik možností, jak v Ústí sestavit fungující koalici. Pokud mám hodnotit celkový výsledek voleb ve městě, čekali jsme menší rozdíly."

Jiří Preclík, ČSSD (4 mandáty)
„Jsme trošku zklamaní tím, že jsme oproti minulému období naši pozici oslabili. Výsledek se ale i tak dá považovat za úspěch, koresponduje i s celorepublikovým průměrem. Naše vyjednávací pozice je trošku složitější. Přiznám se, že jsme nečekali tak výrazný úspěch Oušťáků, samozřejmě jim k němu gratulujeme. Jsme připraveni vyjednávat se všemi, kdo nás osloví. Jak ale bude vypadat případná koalice, bude záležet hlavně na Oušťácích, kteří mají opravdu velmi silný mandát."

Tomáš Teplý, Nezávislí s podporou 
TOP 09 (3 mandáty)
„Říkám na rovinu, že pro nás je to prohra. My jsme chtěli čtyři mandáty, což by pro nás byl průměr, pět by byla výhra, tři jsou prostě prohra. Čekali jsem opravdu víc. Co se týká mého osobního postoje k možnému jednání o koalici, zůstává takový, jak jsem ho deklaroval při setkání lídrů stran a sdružení s ústeckou veřejností. Do zastupitelstva jsou z naší kandidátky zvoleni tři nezávislí kandidáti. Dohodli jsme se, že budeme vystupovat jednotně jako tři hlasy v zastupitelstvu. Překvapil mě úspěch Oušťáků, nečekal jsem ho. Měl jsem za to, že ztratí. Naopak získali, klobouk dolů, trumfy v rukou má teď pan Hájek."

Matouš Pořický, ODS s podporou nezávislých kandidátů (2 mandáty)
„Jsme předposlední se dvěma mandáty. Samozřejmě to pro nás není žádné radostné zjištění, protože jsme nechtěli klesnout oproti tomu, co jsme měli v minulém období. Pro nás je určitě překvapením, jak velké rozdíly jsou ve výsledcích jednotlivých sdružení a stran. Pozitivně ale vnímám to, že voliči v Ústí jasně řekli, koho chtějí, aby dál pokračoval ve vedení města. Kdyby to byla nějaká plichta a rozdíly byly minimální, musela by se ´vařit´ nějaká čtyřkoalice a podobně, aby se dala dohromady nějaká většina. To by taky nebylo pro Ústí dobře. Voliči zvolili a jasně dali mandát Oušťákům, o tom není sporu."

Michal Kokula, KDU-ČSL (2 mandáty)
„Přiznám se, že jsem čekal lepší výsledek, proto ty dva mandáty nehodnotím jako úspěch. Chci ale samozřejmě voličům poděkovat za to, že nám dali hlasy, že jsme jednička i dvojka kandidátky obstáli. Vítězům samozřejmě blahopřeji. Zisk devíti mandátů je pro ně dost závazný. To jsem nečekal, předpokládal jsem, že vítěz bude mít maximálně kolem šesti mandátů, že vyrovnanost výsledků bude větší. Ukázalo se to, že jsou ve volbách dva hlavní rivalové, kteří obsadili prvé a druhé místo. Vítězům samozřejmě blahopřeji. A samozřejmě jsme připraveni jednat o koalici, budeme-li osloveni."

Jana Severová, KSČM (2 mandáty)
„Co se týká našeho výsledku, jsem spokojená, že jsme si udrželi dvě místa v zastupitelstvu, i když jsme si v jistou chvíli mysleli, že bychom mohli mít i tři, ale v závěru to nedopadlo. I přesto samozřejmě všem, kdo nám dali svůj hlas, děkuji. Jsem také spokojená s tím, že se ze sedmého místa kandidátky do zastupitelstva probojoval Jaroslav Fišer. Je to určitě o tom, že ho tady lidé znají a znají jeho práci. Úspěch Oušťáků se dal předpokládat, dost mě překvapil i úspěch sdružení Jiřího Čepelky. Zklamáním jsou určitě jen dva mandáty ODS, podobně i tři mandáty pro Nezávislé s podporou TOP 09. Pozitivně vidím skutečnost, že budou v zastupitelstvu nové tváře, mladí zastupitelé, kteří budou sbírat zkušenosti v komunální politice."