Druhé diskusní setkání potěšilo ústeckého starostu Petra Hájka víc než to první pořádané v dubnu, na které dorazilo jen pár jednotlivců. „Oproti prvnímu setkání přišlo víc lidí,“ pochvaloval si. Na projekt město získalo finanční prostředky z revolvingového fondu ministerstva životního prostředí a připravuje jej ve spolupráci s Nadací Partnerství Brno a ústeckou manažerskou společností OHGS.
Autoři projektu prezentovali výstupy z prvního setkání, na kterém se občané vyjadřovali k pozitivním a záporným stránkám života ve městě. Dále byla vyhodnocena dubnová anketa, Ústečtí vyplňovali dotazníky vkládané do Informačního listu radnice. V Malé scéně padaly různé připomínky a návrhy na doplnění projektu. „Závěr: během léta bude zpracována finální podoba té mapy, která by měla odhalit nedostatky a klady a navrhnout řešení nedostatků. Finální podoba projektu by pak měla být prezentována na třetím setkání, které je plánováno na podzim,“ řekl ústecký starosta.
Obyvatele města vnímají jako problém například dopravu a parkování v centru města nebo dodržování čistoty a pořádku v některých místech. „Diskutovalo se o ústeckém nádraží, že by se v žádném případě neměla bojkovat stavba koridoru, protože stav nádraží je neudržitelný,“ dodal na závěr Hájek.