Program začne už po desáté hodině, kdy se do Ústí začnou slétat hostující piloti, letové ukázky budou zahájeny ve 14 hodin. Na letištní ploše si příznivci létání budou moci prohlédnout nejen různé typy ultralehkých letadel, ale i sportovní letouny, repliky historických letadel a větroně, k vidění bude i vrtulník, akrobatický letoun Zlín 50 nebo výsadkový letoun L 60 a An2.

Diváci se mohou těšit na hasební zásah „Andulou“ , výsadky parašutistů nebo ukázky leteckých modelářů. „Samozřejmě všechno je odvislé od počasí,“ podotýká k plánovanému programu předseda ústeckého Aeroklubu Jiří Svatoš. Plány organizátorů by totiž mohla narušit očekávaná studená fronta a hrozící déšť. „Počítáme s vystoupením přiletivších a místních UL letadel, pozvali jsme piloty ze všech dalších aeroklubů. Počítáme s akrobatickým vystoupením pilota z Moravské Třebové, máme také slíbený průlet gripenu, ale zda dopadne, to nevíme.

Akci by měl moderovat prezident LAA pan Brskovský,“ dodal další podrobnosti předseda aeroklubu. Každý rok se také na leteckém dni zastaví motorkáři na své spanilé jízdě krajem.

(daf)