Vybírali ze 180 prací

Patnáctičlenná odborná porota vybírala celkem 25 laureátů soutěže ze 180 přihlášených prací. Kvalita, kterou Studentský design reprezentuje, je podle vedoucího uměleckých oborů ústecké ŠSUP Jaroslava Habrmana nezpochybnitelná. „Je to určitě nejprestižnější soutěž pro střední a vyšší umělecké školy, která zahrnuje všechny oblasti designu, které tyto školy vyučují," uvedl k soutěži a doplnil: „Pětadvacet vyvolených se může zúčastnit soutěže o Národní cenu za studentský design a budou také vystavovat na letošním Designbloku."

Uspěla autorská kniha

Ústeckou „umprumku" může těšit, že ani letos mezi oceněnými studenty nechyběl její zástupce. Nyní již absolvent Jakub Bachorík, který pokračuje v úspěšném studiu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, zaujal se svou autorskou knihou „Simulatio Apparatus".

Nezůstalo však pouze u umístění v první pětadvacítce. „V rámci jednání Asociace se totiž koná ještě jedno hodnocení, kdy ředitelé škol, případně jejich zástupci, vybírají nejlepší práci. Právě v této kategorii získal Jakub Bachorík první místo, tedy Cenu asociace! A to je vynikající úspěch," doplnil k ocenění Jakuba Bachoríka pedagog Jaroslav Habrman. (jp)