První červencový den přistála na žamberskou radnici šťastná zpráva. Národní sportovní agentura podpořila projekt výstavby zimního stadionu. „Město může čerpat dotaci 90 milionů korun,“ vysvětlil starosta města Oldřich Jedlička.

Radnice má nyní zpracovanou projektovou dokumentaci a vydáno bylo také stavební povolení. Zajištěno je také spolufinancování a úvěrová smlouva. „Nyní je na zastupitelstvu města, zda využije této jedinečné a pravděpodobně neopakovatelné dotační příležitosti a učiní další krok spočívající v rozhodnutí o výběrovém řízení na dodavatele stavby a způsobu provozování zimního stadionu,“ vysvětlil Jedlička s tím, že se jedná o velmi významnou, ale také objemnou investici, která vyžaduje řádnou a pečlivou přípravu.

O kauze stadionu jsme psali již  zde:

Ilustrační foto.
Žamberk chce letos investovat do koupaliště a stadionu
Ilustrační foto
Žamberk usiluje o zimní stadion

Na návrhu projektové dokumentace spolupracovali mimo jiné hokejisté Tomáš a David Brožkovi.  „Sjezdil jsem se zástupci města spoustu zimáků i v menších městech, byl jsem několikrát u pana projektanta, chodíme na jednání zastupitelů a byli jsme i u hejtmana Pardubického kraje,“ vysvětlil před časem pro server hokej.cz Tomáš Brožek a dodal, že nový zimní stadion by pomohl především mladým hokejistům, kteří kvůli špatnému zázemí ve městě často odchází za jinými sporty.

O dotaci od Národní sportovní agentury město zažádalo 29. ledna letošního roku, avšak hokej má ve městě dlouholetou tradici. Podle zprávy z městské kroniky z 19. ledna 1930 zavedl místní Sportovní klub pěstování nového sportu, kterým byl kanadský hokej. Na zámeckém rybníce se krátce po založení sehrál propagační zápas dvou domácích družstev. Zpráva z konce roku pak vypovídá o tom, že na tenisových kurtech u koupaliště bylo zřízeno umělé kluziště, které bylo večer osvětleno jedním elektrickým světlem. A právě z této party kluků byl na ustavující schůzi oficiálně založen hokejový oddíl.